Berisha humb penalltinë dhe shënon një gol tjetër (Video)

Besart Berisha ka qenë fytyra tragjike e skuadrës së tij Melbourne Victory.

Sulmuesi kosovar, ishte titullar si gjithnjë në ndeshjen në udhëtim ndaj Perth Glory.

Skuadra e prishtinasit në fund humbi ndeshjen me rezultat 2-1 edhe pse ka mundur të marrë një fitore.

Në fakt Berisha ishte ai që humbi penalltinë në minutën e fundit të pjesës së parë duke u ndalur nga portieri fillimisht pastaj edhe nga shtylla.

Por në minutën e 58-të, mysafirët morën edhe një penallti tjetër të cilën dhe përsëri Berisha mori përgjegjësinë por që shënoi kësaj radhe.

Vendasit u kthyen në lojë në minutat e fundit të ndeshjes duke shënuar dy gola për fitore.

Goli ndaj Perth Glory ishte i 13-ti këtë kampionat për Berishën që kryeson renditjen e golashënuesve. /Telegrafi/

Katër vite pritje, Dortmundi tani me një veprim hakmarrës turpëron PSG-në në rrjetet sociale

Ish-legjenda e njohur e Real Madridit i bashkohet Ronaldos tek Al-Nassr

Reali apo Bayerni? Tuchel tregohet i sinqertë për atë se kush i ka shanset më të mëdha për të kaluan në finale

Shumë debate për këtë moment: A ishte penallti për PSG-në kur Hummels e rrëzoi Dembelen?

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

"Milionerët" shkelin projektin miliardësh të PSG-së: Dortmundi kalon në finalen e Championsit