Liverpooli triumfon në minutat shtesë, mposht Evertonin në derbin e qytetit (Video)

Liverpool ka fituar derbin e qytetin ndaj Evertonit, pasi fituan në fund të ndeshjes.

Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë me të dy skuadrat që i ruheshin njëra-tjetrës, por edhe duke tentuar që me sulme ta gjejnë golin e epërsisë.

Rasti më i mirë i kësaj pjese i takoj sulmuesit të ‘Reds’, Divock Origi (47’), i cili ishte i pasaktë për të kaluar skuadrën e tij në epërsi.

Duel gjatë pjesës së parë

Megjithatë, asnjëra nuk e ka arriti në këtë pjesë dhe skuadrat shkuan në pushim pa gola 0-0.

Pjesa e dytë i takoi në tërësi skuadrës së Jurgen Klopp, të cilët rritën trysninë në drejtim të portës së Liverpoolit dhe krijuan shumë raste për gol.

Derbi i qytetit u ‘luftua’ në çdo minutë!

Ndërsa, skuadra vendase luante lojë të ashpër, ku u ndëshkua edhe me tre të verdhë në këtë pjesë.

Kur pritej që ndeshja të përfundoj barazim dhe pa gola, ashtu nuk mendoi edhe Sadio Mane, i cili shënoi nga afërsia në kohën shtesë dhe ia siguroi fitoren Liverpoolit me rezultat 1-0.

Festa e Manes pas golit të fitores

Pas kësaj fitore, Liverpool ngjitet në pozitën e dytë me 37 pikë dhe ndeshjen e ardhshme e pret në shtëpi Stoke Cityt, ndërsa Everton renditet e nënta me 23 pikë dhe udhëton te Leicester City. /Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike