Gashi humb ndeshjen e parë, tashmë mendja te ndeshja kthyese

Colorado Rapids ka pësuar humbje në ndeshjen e parë finale të Konferencës së Perëndimit në play off-in e kampionatit amerikan të futbollit.

Takimi i zhvilluar si mysafir i Seattle Sounders përfundoi me fitoren 2-1 të vendasve.

Shkëlzen Gashi u aktivizua nga minuta e parë në këtë takim, por u zëvendësua në minutën e 78 të ndeshjes. Ai nuk arriti të ndihmonte dot ekipin e tij të shmangte humbjen.

Colorado kaloi i pari në avantazh në minutën e 13 me anë të Doyle, por Morris në minutën e 17 dhe Lodeiro në minutën e 61-të me penallti përmbysën shifrat.

Pavarësisht humbjes, Colorado është ende në garë për t’u shpallur kampion në Konferencën e Perëndimit, duke qenë se në ndeshjen e kthimit në fushën e tij i mjafton një fitore 1-0.

Në rast të shpalljes kampion në Konferencë, Colorado kualifikohet edhe për në finalen e madhe të play off-it të kampionatit amerikan ku ndeshen kampionët e dy konferencave.

Trajneri i Lilles befason për Edon Zhegrovën: Tregon pikën e fortë dhe të dobët të reprezentuesit të Kosovës

"Drita më bëri me shtëpi" - Faruk Statovci tregon se si me paratë e fituara te klubi gjilanas kishte ndërtuar shtëpitë në fshat

Superliga
Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në

Florentino Perez dëshiron që ylli i Milanit të zbarkojë në "Santiago Bernabeu"

A do të luante me një ekip me Ronaldon? Kjo ishte përgjigja e Messit

Katër lojtarë të Real Madridit që kanë luajtur çdo minutë deri më tani, por gjashtë të tjerë nuk janë aktivizuar fare

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë