Lojtari luajti pa vetëdije disa minuta (Foto)

Ndeshja miqësore mes Holandës dhe Belgjikës është kthyer në një makth për sulmuesin holandez Vinsent Janssen, i cili u detyrua të zëvendësohej që në pjesën e parë të takimit.

Jansen u përplas me portierin kundërshtar Simon Mignolet dy herë brenda pak minutash dhe në rastin e dytë pësoi një traumë në kokë që e detyroi të dilte jashtë fushës së lojës.

Sipas stafit mjekësor të Holandës, kjo situatë i shkaktoi lojtarit një humbje të kujtesës për rreth 20 minuta, ndërsa e mori veten vetëm në fund të ndeshjes.

jannsen-1
Momenti i goditjes

Sulmuesi nuk po kalon një sezon të mirë, pasi është shumë larg pritshmërive që nga momenti ku u transferua te Tottenhem nga radhët e AZ Alkmar gjatë verës.

Lojtari ka shënuar vetëm 3 gola në 17 ndeshje me klubin londinez, të tre me penallti.

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut