Partizani turpërohet në Rusi, pëson debakël nga Krasnodari (Video)

Skuadra ruse, Krasnodari ka mundur Partizanin e Tiranës me rezultat të thellë 4-0 në ndeshjen e parë të vlefshme për kualifikimin në Ligën e Evropës.

Skuadra shqiptare është turpëruar në udhëtimin e saj në Rusi, pasi ka humbur me rezultat të thellë 4-0 nga Krasnodari.

Me të filluar takimi, u pa se ndeshje nuk pritet të jetë e barabartë, pasi vërehej dallimi në cilësi në mes të dy skuadrave.

Nuk vonoi shumë dhe rusët e Krasnodarit gjetën golin e parë me anë të penalltisë, të cilën e shndërroi në gol në minutën e 18-të anësori sulmues, Joaozinho.

Futbollisti kosovar i Partizanit thyen të gjitha rregullat në Rusi (Foto/Video)
Lexo po ashtu Futbollisti kosovar i Partizanit thyen të gjitha rregullat në Rusi (Foto/Video)

Rusët e Krasnodarin gjetën golin edhe dy herë gjatë pjesës së parë, ku fillimisht shënoi sulmuesi Smolov (27’) dhe pastaj edhe mbrojtësi Jedrzejczyk (45’).

Pjesa e dytë filloj me një qetësi nga skuadra ruse, ku kërkonin të ruanin energjitë për ndeshjet e ardhshme, dhe goli i katërt erdhi vetëm në minutën e 73-të, ku ishte një gabim i portierit Alban Hoxha, i cili më pas u parabolua nga sulmuesi Ari.

Pas kësaj humbje të thellë, skuadra e Partizanit do ta ketë shumë të vështirë apo të pamundur të kërkoj kualifikimin në ndeshjen kthyese. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos