Festa e çmendur e Contes pas golit të Diego Costas në minutën e fundit (Video)

Antonio Conte ka debutuar me fitore në Ligën Premier.

Chelsea ka arritur të triumfojë para shikuesve të vetë në stadiumin Stamford Bridge kundër West Ham United me rezultat 2-1, ku te tria golat u realizuan në pjesën e dytë.

Por, goli i dytë i shënuar në minutën e fundit prej Diego Costas ka bërë që të festojë si i çmendur trajneri italian, ku ka shkuar të përqafojë tifozët e skuadrës.

Pas kësaj fitore, Chelsea ka tre pikë dhe zë pozitën e tretë në ligën elitare angleze. /Telegrafi/

Mirëupafshim Ilir Daja – Kosova dhe Ballkani fituan shumë me ty

Lavdim Pireva
Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

Mori shumë kritika për paraqitjen ndaj Liverpoolit - bashkëshortja e Casemiros i del në krah mesfushorit

"Ajo që ndodhi në Bukuresht, nuk përsëritet në Prishtinë" - kreu i Dardanëve, Berisha flet për mediat rumune para ndeshjes

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit