Hajvalia triumfon pa problem ndaj Lirisë

Njëra ndër skuadrat më të fuqishme në futbollin kosovar, Hajvalia ka shënuar edhe një fitore.

Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka mposhtur Lirinë e Prizrenit me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e parë të javës së 22-të.

Vetëm tre minuta pasi filloi ndeshja, vendasit kaluan në epërsi nëpërmjet mbrojtësit Liridon Leci, dhe me rezultatin minimal 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, më saktësisht në minutën e 46-të, Veton Shabani u shërbye në zonë nga braziliani Serginho dhe shënoi për 2-0.

Po zhvillohej minuta e 50-të e ndeshjes, kur sulmuesi Semir Zeneli shërbeu mirë Genc Hamitin i cili shënoi një gol të bukur për 3-0.

Pas kësaj fitore, Hajvalia ndodhet e para në renditje me 41 pikë të grumbulluara, ndërsa Liria në pozitën e tetë me 28 pikë. /Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij