0Shares

Ndryshimet në DMCA (Digital Millennium Copyright Act) të cilat do të hyjnë në fuqi sot, më 26 janar, do të bëjnë ilegale zbllokimin e telefonave në Amerikë.

Kështu që, nëse do të dëshironi të zhbllokoni telefonin tuaj për t’a përdorur me një operator apo një rrjet tjetër, që prej sotit, ky akt do të konsiderohet si thyerje e ligjit.

Në këtë rast, do të duhet të pyesni operatorin tuaj mobil nëse mund t’a zhbllokoni pajisjen tuaj ose jo.

Megjithatë, ndërrimi i një softueri apo sistemit operativ do të jetë prapë i mundshëm.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)