0Shares

Është konsideruar si e paarritshme, por në fakt shumë çifte kanë përjetuar ndjesinë e të kaluarit në orgazëm në të njëjtën kohë.

89% e partnerëve pranuan se kanë arritur kënaqësinë maksimale njëkohësisht dhe 4 në 10 çifte pranuan se kanë ndarë orgazmën të paktën 50% të rasteve që kanë bërë seks.

Orgazmat e sinkronizuara janë kulmi i eksperiencës seksuale për 57% të meshkujve, por ndryshe është për femrat.

Vetëm 46% e tyre mund të kalojnë në orgazëm bashkë me partnerin, sepse është pak më e vështirë për to.

Pjesa më e madhe e meshkujve thanë se mund të kalojnë në orgazëm gati gjatë çdo akti seksual, krahasuar me 28% të femrave.

Por si ndodh orgazma e sinkronizuar?

Të dy duhet të luajnë me pjesët e tyre intime deri në momentin që janë gati për të kaluar në orgazëm.

Për shumë çifte kalimi në të njëjtën kohë në orgazëm konsiderohet si kulmi i kënaqësisë.

Për gratë sekreti i kalimit në orgazëm qëndron tek një legen i fortë dhe i shëndetshëm dhe ekzistojnë ushtrime të posaçme për të forcuar muskujt në atë zonë.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)