LAJMI I FUNDIT:

WBC

376 Artikuj

Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Boks
Tyson Fury publikon videon që të gjithë e prisnin mes dilemave për duelin me Usyk

Tyson Fury publikon videon që të gjithë e prisnin mes dilemave për duelin me Usyk

Boks
Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Boks
‘Fury ka frikë dhe bën kërkesa qesharake për ta shmangur meçin me Usyk’ – promovuesi i ukrainasit reagon pas kërkesës së re të britanikut

‘Fury ka frikë dhe bën kërkesa qesharake për ta shmangur meçin me Usyk’ – promovuesi i ukrainasit reagon pas kërkesës së re të britanikut

Boks
‘Çmenduria’ e këtij fundviti: Wayne Rooney pranon ofertë nga Tyson Fury për sparring

‘Çmenduria’ e këtij fundviti: Wayne Rooney pranon ofertë nga Tyson Fury për sparring

Boks
Pas shpërndarjes së grushteve, Fury e Chisora ndanë edhe nga një burger mes vete

Pas shpërndarjes së grushteve, Fury e Chisora ndanë edhe nga një burger mes vete

Boks
Derisa Tyson Fury po e fyente në fytyrë, Oleksandr Usyk pranoi një telefonatë në “Tottenham Hotspur Stadium”

Derisa Tyson Fury po e fyente në fytyrë, Oleksandr Usyk pranoi një telefonatë në “Tottenham Hotspur Stadium”

Boks
Fury nuk mbante mend se sa herë ishte rrëzuar nga Wilder

Fury nuk mbante mend se sa herë ishte rrëzuar nga Wilder

Boks
Kur askush nuk e priste, Deontay Wilder debuton në muzikë – në disa skena të nxehta me të fejuarën e tij

Kur askush nuk e priste, Deontay Wilder debuton në muzikë – në disa skena të nxehta me të fejuarën e tij

Muzikë
Fury dhe Usyk po bëhen gati për duelin e kampionit të padiskutueshëm në peshat e rënda në boks

Fury dhe Usyk po bëhen gati për duelin e kampionit të padiskutueshëm në peshat e rënda në boks

Boks
Fury e pranon se do t’i duhet ndihmë rreth aspektit mendor që të pensionohet nga boksi

Fury e pranon se do t’i duhet ndihmë rreth aspektit mendor që të pensionohet nga boksi

Boks
Duke ecur me një luan, Charr e kërcënon Furyn: Jam i gatshëm ta grushtoj fytyrën

Duke ecur me një luan, Charr e kërcënon Furyn: Jam i gatshëm ta grushtoj fytyrën

Boks
Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Wilder parashikon se kush do dilte fitues nga dueli mes Furyt dhe Joshuas, nëse realizohet lufta gjithëbritanike

Boks
Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Boks
Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Vëllezërit Fury thyejnë rekordin e Anthony Joshuas në goditjen e makinës së boksit

Boks
Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Fury – Joshua ende mund të ndodhë: Promovuesi Hearn ekspozon kampionin e WBC-së

Boks
Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Tyson Fury u tall me të gjithë për duelin me Anthony Joshuan

Boks
Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Joshua i kundërpërgjigjet ultimatumit të Furyt

Boks
Si e shpëtuan trajnerët Usykun nga mbytja në ujë gjatë seancës stërvitore

Si e shpëtuan trajnerët Usykun nga mbytja në ujë gjatë seancës stërvitore

Boks
Joshua do t’i fitojë 40 për qind të shumës nga dueli me Furyn – por problem mbetet datat e ofruar nga “Gypsy King”

Joshua do t’i fitojë 40 për qind të shumës nga dueli me Furyn – por problem mbetet datat e ofruar nga “Gypsy King”

Boks
Kur mund të pensionohet Wilder nga boksi

Kur mund të pensionohet Wilder nga boksi

Boks
Deklarata e kampionit Florian Marku pas triumfit ndaj Ramirez

Deklarata e kampionit Florian Marku pas triumfit ndaj Ramirez

Boks
Florian Marku nënshtron Ramirezin dhe fiton titullin WBC Silver

Florian Marku nënshtron Ramirezin dhe fiton titullin WBC Silver

Boks
Shuma që e kërkon Fury të përballet me Usyk: 500 milionë euro, asnjë cent më pak

Shuma që e kërkon Fury të përballet me Usyk: 500 milionë euro, asnjë cent më pak

Boks