LAJMI I FUNDIT:

Usyk frymëzohet nga një fjali e Eminemit, ndërsa Fury e zë si fyerje ndaj ukrainasit

Usyk frymëzohet nga një fjali e Eminemit, ndërsa Fury e zë si fyerje ndaj ukrainasit

Oleksander Usyk nuk ka dyshime se ai do të mundë Tyson Fury – dhe ai po frymëzohet nga reperi legjendar Eminem.

Dy kampionët e pamposhtur të peshave të rënda do të përplasen në duelin e parë të divizionit me katër rripa në luftë më 17 shkurt në Arabinë Saudite.

35-vjeçari Gypsy King, i cili u ndesh me legjendën e UFC-së, Francis Ngannou herën e fundit në fitoren e tij të diskutueshme, tashmë ka ndezur përballjen.


Çfarë do të thotë humbja tronditëse e Wilder për Joshuan, Furyn, Usyk dhe Dubois
Lexo po ashtu Çfarë do të thotë humbja tronditëse e Wilder për Joshuan, Furyn, Usyk dhe Dubois

Ai dhe Usyk shkuan kokë më kokë në konferencën për shtyp të shpalljes së luftës, ku britaniku u përpoq të godiste kokën e ukrainasit.

Dhe Fury gjithashtu ka tentuar vazhdimisht të ofendojë rivalin e tij 36-vjeçar duke e quajtur atë “lepurush”.

Por, Usyk ka thënë për Sky Sports: “I hyra në kokën e tij dhe tani në vend të meje, ai mendon për një lepur. Vazhdo të mendosh, vëlla”.

Vendi dhe data tashmë të zbuluara - promovuesi i Furyt i zbulon detajet për duelin me Usyk
Lexo po ashtu Vendi dhe data tashmë të zbuluara - promovuesi i Furyt i zbulon detajet për duelin me Usyk

“Kam dëgjuar Eminemin për shumë vite, mamaja e tij e quante lepur të bardhë. Nuk e di, më pëlqen ky reper”.

“Tony Bellew një herë tha se unë jam një bishë në boks, unë thashë: ‘Jo në të vërtetë, unë jam vetëm një lepur i bardhë’”, ka shtuar më tej ai.

Pavarësisht se ka hequr dorë nga një peshë e madhe, gjatësi dhe avantazh i arritur ndaj Furyt, njeriu që mposhti dy herë Anthony Joshuan ka besim të plotë se së shpejti do të ketë një rrip tjetër për të shtuar në kampionatet e tij WBO, WBA dhe IBF. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori