LAJMI I FUNDIT:
Tyson Fury

Tyson Fury

681 Artikuj

Info

Tyson Luke Fury (i lindur më 12 gusht 1988) është një boksier profesionist britanik. Në vitin 2015, ai u shpall kampion i unifikuar duke i fituar titujt WBA (Super), IBF, WBO e IBO, pasi e mposhti kampionin e madh, Wladimir Klitschko.

Mirëpo, të njëjtin vit iu mor titulli IBF, pasi nuk arriti të zhvillonte meçin obligativ ndaj sfiduesit Vyacheslav Glazkov, pasi duhej ta zhvillonte rimeçin ndaj Klitschkos. në vitin 2016, Fury i liroi titujt WBA, WBO, IBO dhe titujt tjerë, për shkak të një hetimi për doping dhe për shkak të problemeve personale dhe shëndetësore.

Pas më shumë se dy vitesh joaktivitet, në vitin 2018, ai u rikthye për të kërkuar sërish majat e boksit.

Ngriten dyshime të mëdha: Tyson Furyt i thuhet të tërhiqet nga dueli me Oleksandr Usyk

Ngriten dyshime të mëdha: Tyson Furyt i thuhet të tërhiqet nga dueli me Oleksandr Usyk

Boks
Një luftë të madhe që pret fituesin: Turki Alalshikh lë të kuptohet se klauzola e revanshit të Fury dhe Usyk është gati

Një luftë të madhe që pret fituesin: Turki Alalshikh lë të kuptohet se klauzola e revanshit të Fury dhe Usyk është gati

Boks
Tyson Fury zbulon “armën sekrete” para duelit me Oleksandr Usyk

Tyson Fury zbulon “armën sekrete” para duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Anthony Joshua zbulon datën e saktë kur do të tërhiqet nga boksi

Anthony Joshua zbulon datën e saktë kur do të tërhiqet nga boksi

Boks
Zbulohet muaji dhe vendndodhja e “duelit të dekadës” mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua

Zbulohet muaji dhe vendndodhja e “duelit të dekadës” mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua

Boks
Tyson Fury e ka marrë shumë seriozisht luftën me Usyk – transformim shokues trupor

Tyson Fury e ka marrë shumë seriozisht luftën me Usyk – transformim shokues trupor

Boks
Tyson Fury nuk kursen asgjë kur bën parashikimin për duelin mes Mike Tyson dhe Jake Paul

Tyson Fury nuk kursen asgjë kur bën parashikimin për duelin mes Mike Tyson dhe Jake Paul

Boks
Wilder apo Ngannou – Fury tregon se cili prej tyre e ka goditjen më ‘të frikshme’

Wilder apo Ngannou – Fury tregon se cili prej tyre e ka goditjen më ‘të frikshme’

Boks
Tifozët janë të shqetësuar për Tyson Furyn teksa u publikuan pamjet e reja përpara ndeshjes me Oleksandr Usyk

Tifozët janë të shqetësuar për Tyson Furyn teksa u publikuan pamjet e reja përpara ndeshjes me Oleksandr Usyk

Boks
Kush do të fitonte mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua – Ngannou jep një përgjigje interesante

Kush do të fitonte mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua – Ngannou jep një përgjigje interesante

Boks
“Me mua është tjetër lojë”, reagimi i Furyt pas fitores së Joshuas me nokaut ndaj Ngannou

“Me mua është tjetër lojë”, reagimi i Furyt pas fitores së Joshuas me nokaut ndaj Ngannou

Boks
Pas fitores spektakolare ndaj Ngannou, Joshua i dërgon një porosi nga ringu dyshes Fury – Usyk

Pas fitores spektakolare ndaj Ngannou, Joshua i dërgon një porosi nga ringu dyshes Fury – Usyk

Boks
“Të lutëm mposhte Usykun që të kemi meçin më të madh në histori” – promotori i Joshua kishte një lutje për Furyn para syve të tij

“Të lutëm mposhte Usykun që të kemi meçin më të madh në histori” – promotori i Joshua kishte një lutje për Furyn para syve të tij

Boks
Parashikimet e figurave të mëdha të boksit për duelin Joshua-Ngannou

Parashikimet e figurave të mëdha të boksit për duelin Joshua-Ngannou

Boks
“E bëra me miliona, duhet të jetë mirënjohës” – Tyson Fury tenton ta vjedh shfaqjen duke treguar se fitoi Francis Ngannou nga lufta e tyre

“E bëra me miliona, duhet të jetë mirënjohës” – Tyson Fury tenton ta vjedh shfaqjen duke treguar se fitoi Francis Ngannou nga lufta e tyre

Boks
Mesazh ofendues me dhjetë fjalë nga Tyson Fury për Francis Ngannoun

Mesazh ofendues me dhjetë fjalë nga Tyson Fury për Francis Ngannoun

Boks
Usyk ka futur një klauzolë sekrete në marrëveshjen me Furyn

Usyk ka futur një klauzolë sekrete në marrëveshjen me Furyn

Boks
Nëse Fury tërhiqet sërish nga lufta me Usyk, do të merrte një vendim që do ta dridh botën e boksit

Nëse Fury tërhiqet sërish nga lufta me Usyk, do të merrte një vendim që do ta dridh botën e boksit

Boks
Kush është boksieri shqiptar i cili u bë shkaktar i anulimit të meçit mes Fury dhe Usyk?

Kush është boksieri shqiptar i cili u bë shkaktar i anulimit të meçit mes Fury dhe Usyk?

Boks
Turki Alalshikh zbulon sekretin për shtyrjen e duelit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Turki Alalshikh zbulon sekretin për shtyrjen e duelit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Boks
Caktohet data e re e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Uysk

Caktohet data e re e meçit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Uysk

Boks
Tyson Fury thyen heshtjen pas shtyrjes së meçit ndaj Usyk, tregon lëndimin në fytyrë

Tyson Fury thyen heshtjen pas shtyrjes së meçit ndaj Usyk, tregon lëndimin në fytyrë

Boks
Shtyhet “meçi i shekullit” mes Tyson Fury dhe Olseksandr Usyk

Shtyhet “meçi i shekullit” mes Tyson Fury dhe Olseksandr Usyk

Boks
Nëse Fury dhe Joshua takohen në ring, Mike Tyson parashikon fituesin

Nëse Fury dhe Joshua takohen në ring, Mike Tyson parashikon fituesin

Boks