LAJMI I FUNDIT:

Nisin bisedimet për luftën e ardhshme të Tyson Furyt

Nisin bisedimet për luftën e ardhshme të Tyson Furyt

Tyson Fury ka hapur bisedimet me një boksier australian, ndërsa kampioni i peshave të rënda vazhdon të vlerësojë opsionet e tij për luftën e tij të ardhshme.

Boksieri 34 vjeçar pa negociatat për një luftë të padiskutueshme për titull kundër Oleksandr Usyk të prishen në fillim të këtij viti dhe është i etur të kthehet në ring për të mbrojtur rripin e tij WBC.

Dhe sipas Angelo Di Carlo – menaxher i Aussie Demsey McKean ka bërë të ditur se ata janë në bisedime me kampin e Gypsy King.


Fury i zbulon Usykyt kushtin për përballje, por situata eskaloi shpejt mes Gypsy King dhe promovuesit të ukrainasit
Lexo po ashtu Fury i zbulon Usykyt kushtin për përballje, por situata eskaloi shpejt mes Gypsy King dhe promovuesit të ukrainasit

“Bisedimet filluan disa kohë më parë për Demsey për të luftuar Tyson Fury në Australi dhe unë mendoj se Demsey është alternativa më e mirë për Gypsy King”, deklaroi Di Carlo për News Corp.

“Ne sigurisht që jemi të prirur për të bërë luftën. Ne kemi pasur një shoqëri të mirë me Matchroom (promovuesit e McKean) dhe kemi respekt të madh për Eddie Hearn (shefi i Matchroom), por do të kem më shumë bisedime me kampin e Furyt dhe do të shohim se ku do të na çojë kjo”.

“Nëse Tyson Fury dëshiron të luftojë në Australi, opsioni logjik është të luftojë me një luftëtar austriak dhe të flasë me njerëzit e Furyt, ata nuk duan të luftojnë me një boksier që nuk është elitar”.

Menaxheri i australianit thotë se skuadra e Fury ka qenë në kontakt gjatë një date në gusht

“Demsey dhe Justis janë peshat e rënda më të mira të Australisë, por Demsey është më i gjatë dhe duke qenë në këto kushte, ai do të paraqiste një provë të vërtetë për Tyson”.

“Na është dhënë një datë e mundshme për të luftuar Furyn në gusht, kështu që shpresojmë se mund ta bëjmë atë të ndodhë”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori