LAJMI I FUNDIT:

Washington

247 Artikuj

​Hyseni sot udhëton për takime në SHBA

​Hyseni sot udhëton për takime në SHBA

Kosovë
Irani inskenon sulmin ushtarak mbi aeroplanmbajtësen amerikane, pamjet publikohen drejtpërdrejtë në televizionin iranian

Irani inskenon sulmin ushtarak mbi aeroplanmbajtësen amerikane, pamjet publikohen drejtpërdrejtë në televizionin iranian

Nga Bota
Sulm me armë zjarri në Washington, një i vdekur dhe dy në gjendje të rëndë

Sulm me armë zjarri në Washington, një i vdekur dhe dy në gjendje të rëndë

Nga Bota
Hoti thotë se takimi në Washington mund të ndodhë brenda javësh

Hoti thotë se takimi në Washington mund të ndodhë brenda javësh

Kosovë
Hoti: Kryeministri përfaqëson shtetin në dialog, do të nisem në Uashington

Hoti: Kryeministri përfaqëson shtetin në dialog, do të nisem në Uashington

Kosovë
Grenell mirëkupton vendimin e Hotit, thotë se do të ricaktohet së shpejti takimi tjetër në Washington

Grenell mirëkupton vendimin e Hotit, thotë se do të ricaktohet së shpejti takimi tjetër në Washington

Kosovë
Grenell: Takimi në Washington do të mbahet me Hotin e Vuçiqin

Grenell: Takimi në Washington do të mbahet me Hotin e Vuçiqin

Kosovë
New York Times korrigjon vetën: Nuk ka takim ndërmjet Trumpit dhe Vuçiqit

New York Times korrigjon vetën: Nuk ka takim ndërmjet Trumpit dhe Vuçiqit

Kosovë
Sebastian Kurz në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, flet për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, ndryshimin e kufijve, liberalizimin e vizave, e Qeverinë Hoti

Sebastian Kurz në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, flet për rolin e SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, ndryshimin e kufijve, liberalizimin e vizave, e Qeverinë Hoti

Lumturije Bekaj
Grenell: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, hap derën e zhvillimit dhe investimeve ekonomike

Grenell: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, hap derën e zhvillimit dhe investimeve ekonomike

Kosovë
Hoxhaj: Washingtoni do duhej të kishte një rol më të madh në procesin e dialogut

Hoxhaj: Washingtoni do duhej të kishte një rol më të madh në procesin e dialogut

Kosovë
Veseli: Marrëveshja me Serbinë duhet të garantojë njohje dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB

Veseli: Marrëveshja me Serbinë duhet të garantojë njohje dhe anëtarësimin e Kosovës në OKB

Kosovë
​Hoti: Nuk shkoj në Washington për të hapur tema që bien ndesh me Kushtetutën

​Hoti: Nuk shkoj në Washington për të hapur tema që bien ndesh me Kushtetutën

Kosovë
Thaçi e Hoti shkojnë në Shtëpinë e Bardhë, reagimet e para rreth Samitit Kosovë-Serbi në Washington

Thaçi e Hoti shkojnë në Shtëpinë e Bardhë, reagimet e para rreth Samitit Kosovë-Serbi në Washington

Kosovë
Ushtria e SHBA-së dhuron mjete ushtarake për Ushtrinë e Kosovës

Ushtria e SHBA-së dhuron mjete ushtarake për Ushtrinë e Kosovës

Kosovë
Protestuesit në Seattle i mbanin çadrat me vete, për t’u mbrojtur nga gazi lotësjellës

Protestuesit në Seattle i mbanin çadrat me vete, për t’u mbrojtur nga gazi lotësjellës

Nga Bota
Gruaja nga Washingtoni e infektuar me coronavirus, lindi vajzën e saj në gjendje kome

Gruaja nga Washingtoni e infektuar me coronavirus, lindi vajzën e saj në gjendje kome

Nga Bota
Vaksina e parë për coronavirus është gati, shkencëtarët kërkojnë vullnetarë për të filluar testimet

Vaksina e parë për coronavirus është gati, shkencëtarët kërkojnë vullnetarë për të filluar testimet

Nga Bota
Pasojat e coronavirusit, në SHBA infektohen 90 persona – humbin jetën gjashtë të tjerë

Pasojat e coronavirusit, në SHBA infektohen 90 persona – humbin jetën gjashtë të tjerë

Nga Bota
Thaçi dhe Vuçiq, takim në Shtëpinë e Bardhë

Thaçi dhe Vuçiq, takim në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Për një “fije floku” i shpëtojnë më të keqes, shembet ndërtesa pak metra larg këmbësorëve të rastit që po kalonin rrugën në Washington

Për një “fije floku” i shpëtojnë më të keqes, shembet ndërtesa pak metra larg këmbësorëve të rastit që po kalonin rrugën në Washington

Nga Bota
Joaquin Phoenix dhe Martin Sheen ndër të arrestuarit në protestat kundër ndryshimeve klimatike

Joaquin Phoenix dhe Martin Sheen ndër të arrestuarit në protestat kundër ndryshimeve klimatike

Po Flitet
Kronologjia e konfliktit SHBA-Iran

Kronologjia e konfliktit SHBA-Iran

Nga Bota
Adoleshenti amerikan humbi betejën me kancerin, kërkoi vetura sportive në funeral – i shkuan 2,100 të tilla

Adoleshenti amerikan humbi betejën me kancerin, kërkoi vetura sportive në funeral – i shkuan 2,100 të tilla

Nga Bota