LAJMI I FUNDIT:

Uganda

50 Artikuj

Ministri i Ugandës thotë se njerëzit që vdesin nga uria janë idiotë

Ministri i Ugandës thotë se njerëzit që vdesin nga uria janë idiotë

Afrika
Policia në Indi arreston gruan nga Uganda, iu gjet afro një kilogramë kokainë të fshehur në paruke – publikohen pamjet

Policia në Indi arreston gruan nga Uganda, iu gjet afro një kilogramë kokainë të fshehur në paruke – publikohen pamjet

Azia
Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Një grua nga Uganda lind binjakët në moshën 70-vjeçare, tre vjet më parë në të njëjtin spital solli në jetë edhe një vajzë

Interesante
Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Interesante
Dhëndri martohet me shtatë gra në një ceremoni të madhe në Ugandë – i dhuroi secilës prej tyre nga një makinë të re

Dhëndri martohet me shtatë gra në një ceremoni të madhe në Ugandë – i dhuroi secilës prej tyre nga një makinë të re

Interesante
Vuçiq takon diktatorin e Ugandës që mbështet pushtimin rus të Ukrainës

Vuçiq takon diktatorin e Ugandës që mbështet pushtimin rus të Ukrainës

Serbia
Sulm në një shkollë në Ugandë, të paktën 26 nxënës të vrarë – gjashtë të tjerë të rrëmbyer

Sulm në një shkollë në Ugandë, të paktën 26 nxënës të vrarë – gjashtë të tjerë të rrëmbyer

Afrika
Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Evropa
Zbulohet motivi i vrasjes së ministrit të Ugandës nga truproja e tij

Zbulohet motivi i vrasjes së ministrit të Ugandës nga truproja e tij

Afrika
Ushtari në Ugandë qëllon për vdekje politikanin që ruante, pastaj vret veten

Ushtari në Ugandë qëllon për vdekje politikanin që ruante, pastaj vret veten

Afrika
Parlamenti i Ugandës miraton projektligjin që dënon me burg ata që identifikohen si LGBTQ, vendos dënimin me vdekje për disa vepra

Parlamenti i Ugandës miraton projektligjin që dënon me burg ata që identifikohen si LGBTQ, vendos dënimin me vdekje për disa vepra

Afrika
Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Viti 1972: Viti i mbrapshtë

Agron Shala
Fermeri nga Uganda me 102 fëmijë, 12 gra dhe 568 nipër thotë se nuk do ta rrisë më numrin e anëtarëve për shkak të kostos së jetesës

Fermeri nga Uganda me 102 fëmijë, 12 gra dhe 568 nipër thotë se nuk do ta rrisë më numrin e anëtarëve për shkak të kostos së jetesës

Interesante
“100 lopë për kryeministren e ardhshme italiane” – djali i presidentit të Ugandës i propozon martesë Giorgia Melonit

“100 lopë për kryeministren e ardhshme italiane” – djali i presidentit të Ugandës i propozon martesë Giorgia Melonit

Fun Lajme
Të paktën 22 persona kanë humbur jetën në rrëzimin e dy helikopterëve ushtarakë të Ugandës në Kongo

Të paktën 22 persona kanë humbur jetën në rrëzimin e dy helikopterëve ushtarakë të Ugandës në Kongo

Afrika
Ursula von der Leyen është përballur me një tjetër moment të sikletshëm, pas “skandalit Sofagate” me Erdoganin në Turqi

Ursula von der Leyen është përballur me një tjetër moment të sikletshëm, pas “skandalit Sofagate” me Erdoganin në Turqi

Nga Bota
Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Mjekja kanadeze asiston lindjen e foshnjës derisa po udhëtonte me aeroplan Katar-Ugandë, e ëma e vogëlushes i lë emrin e saj

Interesante
Shkollat e Ugandës rihapen, duke i dhënë fund bllokimit më të gjatë në botë për shkak të COVID-19

Shkollat e Ugandës rihapen, duke i dhënë fund bllokimit më të gjatë në botë për shkak të COVID-19

Afrika
Sulmi në kryeqytetin e Ugandës – tre sulmues me motoçikleta hodhën vetën në erë pranë parlamentit dhe selisë së policisë në qytet

Sulmi në kryeqytetin e Ugandës – tre sulmues me motoçikleta hodhën vetën në erë pranë parlamentit dhe selisë së policisë në qytet

Afrika
Dy shpërthime në kryeqytetin e Ugandës, raportohet për gjashtë viktima dhe disa të lënduar

Dy shpërthime në kryeqytetin e Ugandës, raportohet për gjashtë viktima dhe disa të lënduar

Afrika
Shfaqen vaksina të rreme në Ugandë – më shumë se 800 njerëz janë vaksinuar

Shfaqen vaksina të rreme në Ugandë – më shumë se 800 njerëz janë vaksinuar

Afrika
Dënime të ashpra në Ugandë, burg për ata që nuk respektojnë masat anti-COVID

Dënime të ashpra në Ugandë, burg për ata që nuk respektojnë masat anti-COVID

Afrika
Atentat ndaj ministrit të Ugandës, vritet e bija dhe shoferi i tij

Atentat ndaj ministrit të Ugandës, vritet e bija dhe shoferi i tij

Afrika
Si ka arritur të qëndrojë në pushtet për 35 vjet: Ish-rebeli kërkon edhe një mandat, beson se është “baba” i kombit ugandas

Si ka arritur të qëndrojë në pushtet për 35 vjet: Ish-rebeli kërkon edhe një mandat, beson se është “baba” i kombit ugandas

Afrika