LAJMI I FUNDIT:

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua në Ugandë lindi binjakë në moshën 70-vjeçare pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF

Një grua 70-vjeçare nga Uganda ka lindur binjakë pasi mbeti shtatzënë përmes metodës IVF, tha spitali ku ajo mori trajtimin.

Safina Namukwaya u bë gruaja më e vjetër që ka kryer një lindje në Afrikë kur u bë nënë e një vajze dhe një djali, tha Spitali Ndërkombëtar i Grave dhe Qendra e Fertilitetit në kryeqytetin Kampala, transmeton Telegrafi.

Mjekët në spital thanë se ajo dhe dy foshnjat e saj janë mirë pasi procesi i lindjes u bë me prerje cezariane.

“Kjo histori nuk ka të bëjë vetëm me suksesin mjekësor; ka të bëjë me forcën dhe qëndrueshmërinë e shpirtit njerëzor”, tha spitali.

Namukwaya tha se kjo ishte lindja e saj e dytë në tre vjet, pasi lindi një vajzë në vitin 2020. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Interesante
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Burri ndan fotot e

Burri ndan fotot e "iPhone 15 të rremë" që pranoi nga Amazon - reagon kompania

Fun
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Burri nga Spanja futet në librin e rekordeve Guiness, për vrapimin më të shpejtë në 100 metra me take të larta

Burri nga Spanja futet në librin e rekordeve Guiness, për vrapimin më të shpejtë në 100 metra me take të larta

Interesante
Kalo në kategori