LAJMI I FUNDIT:

Uashington

104 Artikuj

Këto janë pikat e marrëveshjes të nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë

Këto janë pikat e marrëveshjes të nënshkruar mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Drejtpërdrejt: Delegacioni i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

Drejtpërdrejt: Delegacioni i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
O’Brien: Takimi i sotëm nënkupton punë për të rinjtë e Kosovës dhe Serbisë – bisedimet do të vazhdojnë nesër

O’Brien: Takimi i sotëm nënkupton punë për të rinjtë e Kosovës dhe Serbisë – bisedimet do të vazhdojnë nesër

Kosovë
Hoti pas takimit në Shtëpinë e Bardhë: Kemi bërë një hap të madh drejt marrëveshjes finale

Hoti pas takimit në Shtëpinë e Bardhë: Kemi bërë një hap të madh drejt marrëveshjes finale

Kosovë
Hoti dhe Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë, priten nga Grenell

Hoti dhe Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë, priten nga Grenell

Kosovë
Hoti para takimit në Uashington: Me Serbinë flasim vetëm për njohje reciproke

Hoti para takimit në Uashington: Me Serbinë flasim vetëm për njohje reciproke

Kosovë
Thaçi: Delegacioni i Kosovës të bëjë hapa të guximshëm në Uashington

Thaçi: Delegacioni i Kosovës të bëjë hapa të guximshëm në Uashington

Kosovë
Hoti: Përherë mirënjohës për ndihmën që SHBA-të kanë dhënë për Kosovën

Hoti: Përherë mirënjohës për ndihmën që SHBA-të kanë dhënë për Kosovën

Kosovë
Tahiri: Delegacioni kosovar është unik dhe i përgatitur për takimin në Shtëpinë e Bardhë

Tahiri: Delegacioni kosovar është unik dhe i përgatitur për takimin në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Hoti: Me Serbinë takohemi vetëm për njohje reciproke

Hoti: Me Serbinë takohemi vetëm për njohje reciproke

Kosovë
Hoti thotë se delegacioni i Kosovës në Uashington do të ketë takim me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo

Hoti thotë se delegacioni i Kosovës në Uashington do të ketë takim me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo

Kosovë
Kosova, shpresa të mëdha për takimin në Shtëpinë e Bardhë

Kosova, shpresa të mëdha për takimin në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Delegacioni i Kosovës niset drejt SHBA-ve, të premten përballet me Serbinë në Uashington

Delegacioni i Kosovës niset drejt SHBA-ve, të premten përballet me Serbinë në Uashington

Kosovë
Hoti: Do të bisedohet në funksion të arritjes së marrëveshjes për njohje reciproke, ftoj opozitën të jenë pjesë e procesit

Hoti: Do të bisedohet në funksion të arritjes së marrëveshjes për njohje reciproke, ftoj opozitën të jenë pjesë e procesit

Kosovë
Zyrtare, vjen konfirmimi nga SHBA-ja për Telegrafin: Takimi Kosovë-Serbi në Uashington me 4 shtator

Zyrtare, vjen konfirmimi nga SHBA-ja për Telegrafin: Takimi Kosovë-Serbi në Uashington me 4 shtator

Kosovë
Tri marrëveshje ekonomike Kosovë-Serbi pritet të konkretizohen në Uashington

Tri marrëveshje ekonomike Kosovë-Serbi pritet të konkretizohen në Uashington

Biznes
Zëri i Amerikës: Shtyhet për dy ditë takimi Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Zëri i Amerikës: Shtyhet për dy ditë takimi Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Takimi i 2 shtatorit në Uashington, kërkohet unifikimi i spektrit politik në Kosovë

Takimi i 2 shtatorit në Uashington, kërkohet unifikimi i spektrit politik në Kosovë

Kosovë
Haradinaj-Stublla në Uashington: Dialogu të përmbyllet me njohje reciproke në kufijtë ekzistues

Haradinaj-Stublla në Uashington: Dialogu të përmbyllet me njohje reciproke në kufijtë ekzistues

Kosovë
Takimi në Washington, analistët: Nuk ka bashkërendim e nuk dihet çka mund të ‘dalë’ nga ky dialog

Takimi në Washington, analistët: Nuk ka bashkërendim e nuk dihet çka mund të ‘dalë’ nga ky dialog

Elfije Boletini
KDI: Ndërtimi i konsensusit politik, i domosdoshëm para takimit të dialogut në Uashington

KDI: Ndërtimi i konsensusit politik, i domosdoshëm para takimit të dialogut në Uashington

Kosovë
Hyseni: Të shtunën në Uashington për koordinim të dialogut me Serbinë

Hyseni: Të shtunën në Uashington për koordinim të dialogut me Serbinë

Kosovë
Aktivistë shqiptaro-amerikanë flasin për një takim të ardhshëm Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Aktivistë shqiptaro-amerikanë flasin për një takim të ardhshëm Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Analistët amerikanë flasin për takimin Kosovë-Serbi në Uashington

Analistët amerikanë flasin për takimin Kosovë-Serbi në Uashington

Kosovë