LAJMI I FUNDIT:

Tribunali i Hagës

52 Artikuj

Vdes Paddy Ashdown, emisari britanik i luftës në Kosovë

Vdes Paddy Ashdown, emisari britanik i luftës në Kosovë

Kosovë
Kandiq: Serbia është shtet i gjenocidit

Kandiq: Serbia është shtet i gjenocidit

Kosovë
Gjykata Speciale – çka e dallon me Tribunalin e Hagës?

Gjykata Speciale – çka e dallon me Tribunalin e Hagës?

Kosovë
Për masakrën e Srebrenicës u shqiptuan dënime me 699 vjet burgim, gjykimet ende vazhdojnë

Për masakrën e Srebrenicës u shqiptuan dënime me 699 vjet burgim, gjykimet ende vazhdojnë

Nga Bota
Lufta ndaj drogës në Filipine, Gjykata e Hagës nis hetim ndaj Dutertes

Lufta ndaj drogës në Filipine, Gjykata e Hagës nis hetim ndaj Dutertes

Nga Bota
Përfundon punën Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavi

Përfundon punën Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavi

Drejtësi
Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

Zbulohet letra lamtumirëse e Sllobodan Pralakut, ai kishte tri dëshira

Nga Bota
Kosova së shpejti me qasje në të dhënat e Tribunalit të Hagës

Kosova së shpejti me qasje në të dhënat e Tribunalit të Hagës

Kosovë
Përveç familjes së Tarçullovskit, nga Qeveria e Maqedonisë nga 5.000 euro në muaj kanë pranuar edhe avokatët e tij

Përveç familjes së Tarçullovskit, nga Qeveria e Maqedonisë nga 5.000 euro në muaj kanë pranuar edhe avokatët e tij

Maqedonia e Veriut
Në Kroaci ekspozohen dokumente nga gjykimet e Tribunalit të Hagës

Në Kroaci ekspozohen dokumente nga gjykimet e Tribunalit të Hagës

Nga Bota
Pacolli: Ka shqiptarë që janë fajtorë për krime lufte, ata duhet të dënohen

Pacolli: Ka shqiptarë që janë fajtorë për krime lufte, ata duhet të dënohen

Politikë
Dëshmia e Fahredin Gashit për Tribunalin e Hagës më 2004, tregon për bashkëpunimin e tij me pushtetin serb (Audio)

Dëshmia e Fahredin Gashit për Tribunalin e Hagës më 2004, tregon për bashkëpunimin e tij me pushtetin serb (Audio)

Siguri
BE e shqetësuar me zhvillimet në Serbi, sidomos për sjelljet në raport me Kosovën

BE e shqetësuar me zhvillimet në Serbi, sidomos për sjelljet në raport me Kosovën

Politikë
Millosheviqi ishte poshtëruar dhe fyer në Hagë nga “Hitleri” serb

Millosheviqi ishte poshtëruar dhe fyer në Hagë nga “Hitleri” serb

Nga Bota
Prokuroria e Trinbunalit të Hagës kërkon burgim të përjetshëm për Karaxhiqin

Prokuroria e Trinbunalit të Hagës kërkon burgim të përjetshëm për Karaxhiqin

Nga Bota
Hagë, verdikti ndaj Mladiçit mund të kërkojë një vit kohë

Hagë, verdikti ndaj Mladiçit mund të kërkojë një vit kohë

Nga Bota
Mbrojtja kërkon lirimin e Ratko Mlladiçit

Mbrojtja kërkon lirimin e Ratko Mlladiçit

Nga Bota
Daçiq: Nuk i ndryshojmë ligjet për shkak të Tribunalit të Hagës

Daçiq: Nuk i ndryshojmë ligjet për shkak të Tribunalit të Hagës

Nga Bota
KMDLNj: Zyrtarëve serbë, mos ua ndaloni hyrjen e as mos i dëboni, por arrestoni

KMDLNj: Zyrtarëve serbë, mos ua ndaloni hyrjen e as mos i dëboni, por arrestoni

Kosovë
Krimineli i shokuar me dënimin: I bindur në pafajësinë e tij, Karaxhiqi ishte bërë gati për të shkuar në shtëpi!

Krimineli i shokuar me dënimin: I bindur në pafajësinë e tij, Karaxhiqi ishte bërë gati për të shkuar në shtëpi!

Nga Bota
Lavrov merret me Haradinajn: Haga e liroi, OKB kishte dokument se ishte fajtor

Lavrov merret me Haradinajn: Haga e liroi, OKB kishte dokument se ishte fajtor

Politikë
Sheshel shpallet i pafajshëm

Sheshel shpallet i pafajshëm

Nga Bota
Karaxhiq: Po t’i kisha 600 euro, kurrë nuk do të më kapnin

Karaxhiq: Po t’i kisha 600 euro, kurrë nuk do të më kapnin

Nga Bota
Sheshel mbledh nacionalistët në protestë për Karaxhiqin

Sheshel mbledh nacionalistët në protestë për Karaxhiqin

Nga Bota