LAJMI I FUNDIT:

Tomë Gashi

389 Artikuj

Mbahet me dyer të mbyllura seanca për vrasjen e 18 vjeçarit në Podujevë, familjarët thonë se i besojnë drejtësisë

Mbahet me dyer të mbyllura seanca për vrasjen e 18 vjeçarit në Podujevë, familjarët thonë se i besojnë drejtësisë

Drejtësi
Gashi akuzon Prokurorinë se nuk po i përgjigjet familjes Dehari lidhur me zhdukjen e mostrave në IML

Gashi akuzon Prokurorinë se nuk po i përgjigjet familjes Dehari lidhur me zhdukjen e mostrave në IML

Kosovë
Prokuroria Speciale: Ambasadori Berishaj u intervistua si i dyshuar për tri vepra penale

Prokuroria Speciale: Ambasadori Berishaj u intervistua si i dyshuar për tri vepra penale

Drejtësi
Ambasadori Martin Berishaj përfundon deklaratën në Speciale, deklarohet avokati Gashi

Ambasadori Martin Berishaj përfundon deklaratën në Speciale, deklarohet avokati Gashi

Kosovë
Kushtëzimi me pronat e Manastirit të Deçanit, Tomë Gashi: Albin Kurtit ia lanë “pataten e nxehtë” në dorë

Kushtëzimi me pronat e Manastirit të Deçanit, Tomë Gashi: Albin Kurtit ia lanë “pataten e nxehtë” në dorë

Kosovë
Avokati Gashi: S’do të ketë hakmarrje, e kanë keqpërdorur gjendjen e rëndë të axhës së Lulzimit

Avokati Gashi: S’do të ketë hakmarrje, e kanë keqpërdorur gjendjen e rëndë të axhës së Lulzimit

Drejtësi
Hapet fond për të ndihmuar vëllain dhe motrën e 18-vjeçarit që u rrah për vdekje në Podujevë

Hapet fond për të ndihmuar vëllain dhe motrën e 18-vjeçarit që u rrah për vdekje në Podujevë

Kosovë
Tomë Gashi: Duhet të mendojmë vendosjen e dënimit me vdekje në Kosovë, e heqim atë një ditë para anëtarësimit në BE

Tomë Gashi: Duhet të mendojmë vendosjen e dënimit me vdekje në Kosovë, e heqim atë një ditë para anëtarësimit në BE

Drejtësi
Vrasja e 18 vjeçarit në Podujevë, avokati Gashi: Qytetarët do të hapin fond për të ndihmuar motrën dhe vëllain e tij

Vrasja e 18 vjeçarit në Podujevë, avokati Gashi: Qytetarët do të hapin fond për të ndihmuar motrën dhe vëllain e tij

Kosovë
Tomë Gashi avokat i familjes së 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu, i cili vdiq pas rrahjes nga dy persona të mitur

Tomë Gashi avokat i familjes së 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu, i cili vdiq pas rrahjes nga dy persona të mitur

Kosovë
Tomë Gashi: Për kriminelët, burgu i Sigurisë së Lartë në Kosovë është hotel me 5 yje

Tomë Gashi: Për kriminelët, burgu i Sigurisë së Lartë në Kosovë është hotel me 5 yje

Kosovë
Tomë Gashi: Pa e kthy dënimin me vdekje shqiptarët nuk mbushen mend

Tomë Gashi: Pa e kthy dënimin me vdekje shqiptarët nuk mbushen mend

Drejtësi
Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Tomë Gashi: Avokati serb nuk është zyrtar i lartë, vizita e tij te Jasharët nuk mund të sjellë dobi për Serbinë në arenën ndërkombëtare

Kosovë
Avokati Gashi: Ekzekutori i dyshuar i Oliver Ivanoviqit, ndodhet në Serbi

Avokati Gashi: Ekzekutori i dyshuar i Oliver Ivanoviqit, ndodhet në Serbi

Kosovë
Vrasja e Liridonës, avokati Gashi: Autorët vepruan si organizatë kriminale, Naimi foli suedisht dhe me kode

Vrasja e Liridonës, avokati Gashi: Autorët vepruan si organizatë kriminale, Naimi foli suedisht dhe me kode

Drejtësi
Intervistimi i Albulena Haxhiut për rastin Dehari, avokatit Gashi i refuzohet kërkesa që jetë i pranishëm

Intervistimi i Albulena Haxhiut për rastin Dehari, avokatit Gashi i refuzohet kërkesa që jetë i pranishëm

Kosovë
Tomë Gashi për Asociacionin: Mëkatet e qeveritarëve të tjerë, Kurti nuk mund t’i lajë

Tomë Gashi për Asociacionin: Mëkatet e qeveritarëve të tjerë, Kurti nuk mund t’i lajë

Kosovë
Gashi kërkon që të jetë prezent në intervistimin e Haxhiut lidhur me rastin Dehari

Gashi kërkon që të jetë prezent në intervistimin e Haxhiut lidhur me rastin Dehari

Kosovë
Gashi: Hetimi i vdekjes së Astrit Deharit po politizohet, ka tensione mes Prokurorisë dhe Albulena Haxhiut

Gashi: Hetimi i vdekjes së Astrit Deharit po politizohet, ka tensione mes Prokurorisë dhe Albulena Haxhiut

Drejtësi
​Ndizen qirinj në nderim të ish-aktivistit Astrit Dehari

​Ndizen qirinj në nderim të ish-aktivistit Astrit Dehari

Kosovë
Protestohet për zbardhjen e rastit të Astrit Deharit

Protestohet për zbardhjen e rastit të Astrit Deharit

Kosovë
Tomë Gashi: Kurti nuk e nënshkruan asnjë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Tomë Gashi: Kurti nuk e nënshkruan asnjë Asociacion me kompetenca ekzekutive

Kosovë
Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Siguri
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Kosovë