LAJMI I FUNDIT:

Tajlanda

245 Artikuj

Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Britaniku me vetëm një goditje mbyt pedofilin rus, i kërkoi marrëdhënie intime vajzës së tij të mitur

Azia
Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Majmunët “pushtuan” një qytet tajlandez

Azia
Imazhe të cilat tregojnë dëmet brenda aeroplanit që u godit nga turbulencat gjatë fluturimit Londër-Singapor

Imazhe të cilat tregojnë dëmet brenda aeroplanit që u godit nga turbulencat gjatë fluturimit Londër-Singapor

Nga Bota
Tajlandezja kishte dhimbje dhe mezi merrte frymë – pas analizave shëndetësore, mjekët i nxorën diçka të tmerrshme nga hunda

Tajlandezja kishte dhimbje dhe mezi merrte frymë – pas analizave shëndetësore, mjekët i nxorën diçka të tmerrshme nga hunda

Azia
U keqkuptuan rreth tarifës, turisti britanik rrah taksistin tajlandez – policia në kërkim të sulmuesit

U keqkuptuan rreth tarifës, turisti britanik rrah taksistin tajlandez – policia në kërkim të sulmuesit

Azia
Pasagjerët “luftojnë” për t’i shpëtuar zjarrit që përfshiu një traget në Tajlandë – mediat sjellin detajet dhe pamjet

Pasagjerët “luftojnë” për t’i shpëtuar zjarrit që përfshiu një traget në Tajlandë – mediat sjellin detajet dhe pamjet

Azia
Arrestohen gjashtë shtetas indianë në Tajlandë të dyshuar për kontrabandë të kafshëve

Arrestohen gjashtë shtetas indianë në Tajlandë të dyshuar për kontrabandë të kafshëve

Nga Bota
Dramë mes reve në Taipei: Një grua lindi në tualetin e aeroplanit, foshnja mori një pseudonim interesant

Dramë mes reve në Taipei: Një grua lindi në tualetin e aeroplanit, foshnja mori një pseudonim interesant

Interesante
Disa të lënduar pasi turistët britanikë ‘u përleshën me punonjëset tajlandeze të seksit’ – sherri filloi për shkak të pagesës

Disa të lënduar pasi turistët britanikë ‘u përleshën me punonjëset tajlandeze të seksit’ – sherri filloi për shkak të pagesës

Nga Bota
Lirohet ish-kryeministri tajlandez Thaksin Shinawats

Lirohet ish-kryeministri tajlandez Thaksin Shinawats

Azia
Pamjet ngatërrojnë internetin – a është kjo e vërtetë apo e inskenuar në Tajlandë

Pamjet ngatërrojnë internetin – a është kjo e vërtetë apo e inskenuar në Tajlandë

Fun Lajme
A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

Kuriozitete
Moment tronditës: Turisti kanadez përpiqet të hapë derën e aeroplanit të pasagjerëve gjatë ngritjes në Tajlandë – pasi pësoi sulm paniku

Moment tronditës: Turisti kanadez përpiqet të hapë derën e aeroplanit të pasagjerëve gjatë ngritjes në Tajlandë – pasi pësoi sulm paniku

Nga Bota
Po vendoste rrobat në litar për t’u tharë, tajlandezja 80-vjeçe nuk e dinte se ku po shkelte – bie në bunar

Po vendoste rrobat në litar për t’u tharë, tajlandezja 80-vjeçe nuk e dinte se ku po shkelte – bie në bunar

Azia
“Ushtria” e 3,500 majmunëve terrorizon qytetin tajlandez, thyejnë gjithçka para tyre, turistët ikin, vendasit janë të pafuqishëm – ka edhe banda rivale mes tyre

“Ushtria” e 3,500 majmunëve terrorizon qytetin tajlandez, thyejnë gjithçka para tyre, turistët ikin, vendasit janë të pafuqishëm – ka edhe banda rivale mes tyre

Kuriozitete
Fabrikat e mashtrimit online në Azi – si funksionojnë dhe kush i udhëheq

Fabrikat e mashtrimit online në Azi – si funksionojnë dhe kush i udhëheq

Botë
Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Lajme Teknologji
Parashuta e tij nuk u hap, ai vdiq në vend – pamje të britanikut që tentoi të hidhej nga kati i 29-të i një ndërtese në Tajlandë

Parashuta e tij nuk u hap, ai vdiq në vend – pamje të britanikut që tentoi të hidhej nga kati i 29-të i një ndërtese në Tajlandë

Nga Bota
Doli të shëtitet me veturë, në pjesën e pasme mbante një luan – policia tajlandeze arreston shoferen

Doli të shëtitet me veturë, në pjesën e pasme mbante një luan – policia tajlandeze arreston shoferen

Interesante
Një shpërthim në një fabrikë fishekzjarre në Tajlandë vrau 23 persona

Një shpërthim në një fabrikë fishekzjarre në Tajlandë vrau 23 persona

Azia
Mjekësia alternative për pak sa nuk i kushtoi me jetë tajlandezes, ia lyen barkun me vaj dhe u përfshi nga zjarri – pësoi djegie të shkallës së tretë

Mjekësia alternative për pak sa nuk i kushtoi me jetë tajlandezes, ia lyen barkun me vaj dhe u përfshi nga zjarri – pësoi djegie të shkallës së tretë

Azia
Katërmbëdhjetë të vdekur pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë në Tajlandë

Katërmbëdhjetë të vdekur pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë në Tajlandë

Nga Bota
Dhëndri në Tajlandë vrau katër persona në dasmën e tij, përfshirë gruan, nënën dhe motrën e saj – në fund kreu vetëvrasje

Dhëndri në Tajlandë vrau katër persona në dasmën e tij, përfshirë gruan, nënën dhe motrën e saj – në fund kreu vetëvrasje

Azia
Hamasi fillon lirimin e pengjeve – 12 të parët janë me shtetësi tajlandeze

Hamasi fillon lirimin e pengjeve – 12 të parët janë me shtetësi tajlandeze

Azia