LAJMI I FUNDIT:

Starlink

57 Artikuj

SpaceX i ofron 25 mijë dollarë atij që mund ta hakojë Starlinkun

SpaceX i ofron 25 mijë dollarë atij që mund ta hakojë Starlinkun

Lajme Teknologji
Starlink tani edhe me shërbim interneti për anijet në lëvizje

Starlink tani edhe me shërbim interneti për anijet në lëvizje

Lajme Teknologji
Si i shpëtuan ukrainasit dhe ndryshuan situatën në front, satelitët Starlink të Elon Musk?

Si i shpëtuan ukrainasit dhe ndryshuan situatën në front, satelitët Starlink të Elon Musk?

Evropa
Shkencëtarët kinezë zhvillojnë planin për mundësinë e shkatërrimit të satelitëve Starlink

Shkencëtarët kinezë zhvillojnë planin për mundësinë e shkatërrimit të satelitëve Starlink

Lajme Teknologji
Elon Musk thotë se po teston Starlinkun në aeroplanin e tij privat

Elon Musk thotë se po teston Starlinkun në aeroplanin e tij privat

Lajme Teknologji
Në Sarajevë filmohen objekte të pazakonta duke shndritur në qiell

Në Sarajevë filmohen objekte të pazakonta duke shndritur në qiell

Kuriozitete
Starlink furnizon me internet 32 vende të botës

Starlink furnizon me internet 32 vende të botës

Internet
Rreth 150,000 ukrainas përdorin rrjetin satelitor të Internetit, Starlink – çdo ditë

Rreth 150,000 ukrainas përdorin rrjetin satelitor të Internetit, Starlink – çdo ditë

Lajme Teknologji
Musk i bindur se Rusia e Kina, nuk mund të rrëzojnë mbi 2 mijë satelitë të Starlink

Musk i bindur se Rusia e Kina, nuk mund të rrëzojnë mbi 2 mijë satelitë të Starlink

Lajme Teknologji
Musk ‘sfidon Putinin me një luftë një me një’ – fituesi merr Ukrainën!

Musk ‘sfidon Putinin me një luftë një me një’ – fituesi merr Ukrainën!

Nga Bota
Elon Musk dërgon grupin e dytë të terminaleve Starlink në Ukrainë – kësaj radhe kujdeset që ato të kenë edhe energji elektrike

Elon Musk dërgon grupin e dytë të terminaleve Starlink në Ukrainë – kësaj radhe kujdeset që ato të kenë edhe energji elektrike

Lajme Teknologji
Musk paralajmëron se Starlink në Ukrainë mund të jetë në shënjestër të sulmeve

Musk paralajmëron se Starlink në Ukrainë mund të jetë në shënjestër të sulmeve

Internet
Elon Musk e mban fjalën, dërgon pajisje të Starlink dhe Space X në Ukrainë për të ofruar internet falas

Elon Musk e mban fjalën, dërgon pajisje të Starlink dhe Space X në Ukrainë për të ofruar internet falas

Lajme Teknologji
Elon Musk njofton se Starlink ka vendosur shërbimin e internetit në Ukrainë

Elon Musk njofton se Starlink ka vendosur shërbimin e internetit në Ukrainë

Lajme Teknologji
SpaceX ka shtyrë misionin e saj satelitor Starlink për shkak të kushteve të motit

SpaceX ka shtyrë misionin e saj satelitor Starlink për shkak të kushteve të motit

Nga Bota
Një stuhi gjeomagnetike shkatërroi 40 satelitë Starlink

Një stuhi gjeomagnetike shkatërroi 40 satelitë Starlink

Internet
SpaceX ka prezantuar një shërbim të ri Starlink me shpejtësi interneti deri në 500 Mbps

SpaceX ka prezantuar një shërbim të ri Starlink me shpejtësi interneti deri në 500 Mbps

Internet
Elon Musk thotë se satelitët e tij nuk zënë shumë vend në hapësirë

Elon Musk thotë se satelitët e tij nuk zënë shumë vend në hapësirë

Amerika
Dy satelitë të Musk për pak u përplasën me një stacion hapësinor të Kinës, ankohen kinezët

Dy satelitë të Musk për pak u përplasën me një stacion hapësinor të Kinës, ankohen kinezët

Shkencë
Elon Musk dëshiron të “pushtojë qiellin” me 42,000 satelitë Starlink – ja çfarë do të thotë kjo!

Elon Musk dëshiron të “pushtojë qiellin” me 42,000 satelitë Starlink – ja çfarë do të thotë kjo!

Lajme Teknologji
Musk dëshiron 500,000 përdorues të Starlink deri në mes të vitit 2022

Musk dëshiron 500,000 përdorues të Starlink deri në mes të vitit 2022

Lajme Teknologji
Starlink në dispozicion globalisht nga shtatori

Starlink në dispozicion globalisht nga shtatori

Internet
Starlink dëshiron të sjellë internet më të shpejtë në aeroplanë

Starlink dëshiron të sjellë internet më të shpejtë në aeroplanë

Internet
SpaceX Starlink mund të krijojë një vrimë të re në shtresën e ozonit

SpaceX Starlink mund të krijojë një vrimë të re në shtresën e ozonit

Shkencë