LAJMI I FUNDIT:

Satelitët e Starlink nxitën spekulime në rrjet kur u bënë të dukshëm mbi Illinois, njerëzit menduan se po shohin UFO

Satelitët e Starlink nxitën spekulime në rrjet kur u bënë të dukshëm mbi Illinois, njerëzit menduan se po shohin UFO

Një varg i dritave në qiell që shkaktuan raportime për aktivitetin e UFO-ve në rrjetet sociale, ishin në fakt satelitët e Starlink, thanë ekspertët.

Reklama

Linja e dritave e vërejtur mbi Illinois të dielën mbrëma shkaktoi spekulime në mediat sociale se UFO-t po fluturonin mbi zonë.

Ekspertët thanë se dritat ishin në fakt satelitë Starlink të lëshuar në orbitë të dielën në mbrëmje, transmeton Telegrafi.

“Ata lëshojnë një varg të tërë satelitësh dhe ju në fakt po shihni satelitë individualë, të vegjël, por ata janë të gjithë në këtë rresht, dhe kjo është arsyeja pse duket si kjo vijë e ndritshme në qiellin tonë”, tha Renae Kerrigan, kuratori dhe drejtor i shkencës dhe planetariumit në Muzeun Peoria Riverfront.

Kerrigan tha se dritat ka gjasa të bëhen të dukshme edhe të martën në mbrëmje. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Rusët arrestuan një burrë pranë Shën Petersburgut për flamurin verdhë e kaltër, doli se nuk ishte i ukrainasve – por i Forcave Hapësinore të Kremlinit

Fun
U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

Fun
Iluzioni akustik: Çfarë dëgjoni në këtë video?

Iluzioni akustik: Çfarë dëgjoni në këtë video?

Fun
Kush e shpiku picën?

Kush e shpiku picën?

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Bill Gates zbulon teorinë më të çuditshme të konspiracionit rreth tij

Bill Gates zbulon teorinë më të çuditshme të konspiracionit rreth tij

Interesante
Kalo në kategori