LAJMI I FUNDIT:

Shpejtësia

39 Artikuj

Një banorë e vendosi një ‘kamerë’ të rreme për matjen e shpejtësisë në një rrugicë në Maryland – policia e detyron që ta heq atë

Një banorë e vendosi një ‘kamerë’ të rreme për matjen e shpejtësisë në një rrugicë në Maryland – policia e detyron që ta heq atë

Auto Fun
Ndalohen garat ilegale të shpejtësisë në Prizren, shqiptohen 17 gjoba

Ndalohen garat ilegale të shpejtësisë në Prizren, shqiptohen 17 gjoba

Kosovë
Voziti 130 km/h në zonën e shpejtësisë 80 në Mitrovicë, dënohet me 300 euro gjobë, tre pikë negative dhe tre muaj ndalim i vozitjes

Voziti 130 km/h në zonën e shpejtësisë 80 në Mitrovicë, dënohet me 300 euro gjobë, tre pikë negative dhe tre muaj ndalim i vozitjes

Kronika e Zezë
Ministri gjerman i Transportit thotë se automjetet elektrike e bëjnë “të panevojshëm” kufizimin e shpejtësisë në autostrada

Ministri gjerman i Transportit thotë se automjetet elektrike e bëjnë “të panevojshëm” kufizimin e shpejtësisë në autostrada

Auto Lajme
Tejkalim i shpejtësisë në Obiliq, kundërvajtësit i merret patentë shoferi për tre muaj

Tejkalim i shpejtësisë në Obiliq, kundërvajtësit i merret patentë shoferi për tre muaj

Kronika e Zezë
Dëshironi të vraponi më shpejt? Ndiqni këto tri këshilla

Dëshironi të vraponi më shpejt? Ndiqni këto tri këshilla

Aktivitete sportive
Corvette C8 është projektuar për t’u vozitur në shpejtësi të mëdha, në kushte të duhura – por ja çfarë ndodh kur shoferi i ngatërron këto

Corvette C8 është projektuar për t’u vozitur në shpejtësi të mëdha, në kushte të duhura – por ja çfarë ndodh kur shoferi i ngatërron këto

Auto Lajme
Kufiri automatik i shpejtësisë në modelet e reja në tregun e BE-së do të jetë i detyrueshëm që nga korriku i këtij viti

Kufiri automatik i shpejtësisë në modelet e reja në tregun e BE-së do të jetë i detyrueshëm që nga korriku i këtij viti

Auto Lajme
Të gjitha veturat e reja do të duhet të kenë një kufizues shpejtësie, ja çfarë do të thotë kjo

Të gjitha veturat e reja do të duhet të kenë një kufizues shpejtësie, ja çfarë do të thotë kjo

Auto Lajme
Ka bërë 85 shkelje të rregullave të trafikut, do të paguajë 14 mijë euro – “rekordmeni i ri” i gjobave të vozitjes vjen nga Gjermania

Ka bërë 85 shkelje të rregullave të trafikut, do të paguajë 14 mijë euro – “rekordmeni i ri” i gjobave të vozitjes vjen nga Gjermania

Auto Lajme
Këto qytete gjermane mbështesin projektin ‘Tempo 30’

Këto qytete gjermane mbështesin projektin ‘Tempo 30’

Auto Lajme
Një shofer në Belgjikë lëvizi me veturën e tij me shpejtësi mbi 300 km/h, por shpëtoi pa u gjobitur – arsyeja është interesante!

Një shofer në Belgjikë lëvizi me veturën e tij me shpejtësi mbi 300 km/h, por shpëtoi pa u gjobitur – arsyeja është interesante!

Auto Lajme
I dehur dhe ‘i ngopur me drogë’, biznesmeni britanik përplasi Ferrarin e tij – 120 mijë euro shkuan dëm, por ky nuk ishte fundi i ‘dënimeve’ për të

I dehur dhe ‘i ngopur me drogë’, biznesmeni britanik përplasi Ferrarin e tij – 120 mijë euro shkuan dëm, por ky nuk ishte fundi i ‘dënimeve’ për të

Auto Lajme
Kërkohet që kufiri i shpejtësisë në zonat e banuara në BE të kufizohet në 30 km/orë

Kërkohet që kufiri i shpejtësisë në zonat e banuara në BE të kufizohet në 30 km/orë

Auto Lajme
Së shpejti të gjitha veturat do të jenë me kufizues të shpejtësisë

Së shpejti të gjitha veturat do të jenë me kufizues të shpejtësisë

Auto Lajme
Një trend i ri në industrinë e automobilave që shumë “merakli të shpejtësisë së lartë” nuk do ta pëlqejnë

Një trend i ri në industrinë e automobilave që shumë “merakli të shpejtësisë së lartë” nuk do ta pëlqejnë

Auto Lajme
Gjermania po riteston një lloj të radarit – nuk kishte treguar saktë shpejtësinë e veturave duke e rritur për 20 km/h

Gjermania po riteston një lloj të radarit – nuk kishte treguar saktë shpejtësinë e veturave duke e rritur për 20 km/h

Auto Lajme
Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

Auto Lajme
Brukseli ka kufizuar shpejtësinë në 30 km/orë, shkelësit kërcënohen me konfiskimin e veturave

Brukseli ka kufizuar shpejtësinë në 30 km/orë, shkelësit kërcënohen me konfiskimin e veturave

Auto Lajme
Drejtuesit e këtyre veturave gjobiten më së shumti në rrugë

Drejtuesit e këtyre veturave gjobiten më së shumti në rrugë

Auto Lajme
Me 190 km/h, radari kap ‘pilotët’ që bënin garë në rrugët e Shqipërisë, policia: Mos fluturoni!

Me 190 km/h, radari kap ‘pilotët’ që bënin garë në rrugët e Shqipërisë, policia: Mos fluturoni!

Shqipëri
Golf 2 që shkon 340 km në orë

Golf 2 që shkon 340 km në orë

Auto Lajme
Shoferët “fluturojnë” në rrugët e Shqipërisë – policia publikon pamjet, tregon çfarë ndodhi gjatë natës

Shoferët “fluturojnë” në rrugët e Shqipërisë – policia publikon pamjet, tregon çfarë ndodhi gjatë natës

Shqipëri
Radari tregoi se italiania ishte duke vozitur 703 km/orë – dhe nuk ishte ndonjë fluturake, por një Ford Focus

Radari tregoi se italiania ishte duke vozitur 703 km/orë – dhe nuk ishte ndonjë fluturake, por një Ford Focus

Dështime