LAJMI I FUNDIT:

Rrota

25 Artikuj

Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Një burrë shpenzoi 140,000 euro për ta kthyer Mercedesin e tij G-Class në një ‘tank për ecje në bjeshkë me borë’

Auto Lajme
Pavarësisht se i ra rrota derisa ngritej në ajër, aeroplani që fluturonte nga Italia në drejtim të SHBA-ve – ateroi pa problem në Karolinën e Veriut

Pavarësisht se i ra rrota derisa ngritej në ajër, aeroplani që fluturonte nga Italia në drejtim të SHBA-ve – ateroi pa problem në Karolinën e Veriut

Interesante
Këto rrota të rralla të BMW M1 kushtojnë pothuajse aq sa një “veturë mesatare”

Këto rrota të rralla të BMW M1 kushtojnë pothuajse aq sa një “veturë mesatare”

Auto Lajme
A e dini pse kamionët ndonjëherë kanë rrota të ngritura?

A e dini pse kamionët ndonjëherë kanë rrota të ngritura?

Auto Lajme
Keni parë ndonjë veturë mbi “rrota katrore”? Nëse jo, keni rastin të shihni një të tillë!

Keni parë ndonjë veturë mbi “rrota katrore”? Nëse jo, keni rastin të shihni një të tillë!

Auto Lajme
Bentley Bentayga me rrota me fibra karboni

Bentley Bentayga me rrota me fibra karboni

Auto Lajme
Ai mezi i shpëtoi vdekjes: Pamje që tregojnë momentin kur rrotat bien nga kamioni gjatë vozitjes

Ai mezi i shpëtoi vdekjes: Pamje që tregojnë momentin kur rrotat bien nga kamioni gjatë vozitjes

Auto Lajme
Me veturë tërheq kamp-shtëpizën nëpër një autostradë në Britani, shoferi nuk e dinte që i ishte shfryrë goma – ndalet nga policia

Me veturë tërheq kamp-shtëpizën nëpër një autostradë në Britani, shoferi nuk e dinte që i ishte shfryrë goma – ndalet nga policia

Auto Fun
Doktorët shpëtojnë beben 10-muajshe, rrota e makinës lodër iu ngul në kafkë

Doktorët shpëtojnë beben 10-muajshe, rrota e makinës lodër iu ngul në kafkë

Kuriozitete
Nuk do t’u besoni syve se si një shofer e ka vozitur veturën e prishur

Nuk do t’u besoni syve se si një shofer e ka vozitur veturën e prishur

Fun Lajme
Shihni se çfarë mund të bëjë Hummer i ri

Shihni se çfarë mund të bëjë Hummer i ri

Auto Lajme
Kamera brenda rrotave: Çfarë ndodh me gomën gjatë ngasjes në rrugë?

Kamera brenda rrotave: Çfarë ndodh me gomën gjatë ngasjes në rrugë?

Auto Lajme
Pak momente pasi i vendosi rrotat e reja, njëra prej tyre i del nga vendi dhe fluturon – godet veturën përballë që vinte në New Mexico

Pak momente pasi i vendosi rrotat e reja, njëra prej tyre i del nga vendi dhe fluturon – godet veturën përballë që vinte në New Mexico

Dështime
Rrota e një avioni pasagjerësh kaplohet nga zjarri gjatë uljes në Gjermani

Rrota e një avioni pasagjerësh kaplohet nga zjarri gjatë uljes në Gjermani

Nga Bota
Shpend Ahmeti publikon pamjet e një personi duke i prerë me thikë rrotën e veturës së Komunës, që e përdorë për dalje në terren

Shpend Ahmeti publikon pamjet e një personi duke i prerë me thikë rrotën e veturës së Komunës, që e përdorë për dalje në terren

Komunat
Momenti i frikshëm kur rrota e madhe e traktorit “shkëputet” – dhe përplaset për një veturë që po vinte përballë

Momenti i frikshëm kur rrota e madhe e traktorit “shkëputet” – dhe përplaset për një veturë që po vinte përballë

Dështime
Gomat e rrotave të Ladës i zëvendësoi me gozhda, si pjesë e një eksperimenti të pazakontë (Video)

Gomat e rrotave të Ladës i zëvendësoi me gozhda, si pjesë e një eksperimenti të pazakontë (Video)

Auto Fun
Vetura ushtarake amerikane me rrota të veçanta, ndërrojnë formë nga e rrumbullakëta në trekëndësh (Video)

Vetura ushtarake amerikane me rrota të veçanta, ndërrojnë formë nga e rrumbullakëta në trekëndësh (Video)

Auto Fun
Momenti kur rrota del nga një veturë, dhe fluturon në kokën e një motoçiklisti që mbetet i vdekur në vend (Video, +18)

Momenti kur rrota del nga një veturë, dhe fluturon në kokën e një motoçiklisti që mbetet i vdekur në vend (Video, +18)

Nga Bota
Rrotat nga rrjeta metalike, lëvizin pa problem edhe në terrene jashtëtokësore (Video)

Rrotat nga rrjeta metalike, lëvizin pa problem edhe në terrene jashtëtokësore (Video)

Interesante
Voziti mbi 25 kilometra pa gomën e njërës rrotë (Video)

Voziti mbi 25 kilometra pa gomën e njërës rrotë (Video)

Ngjarje
Momenti kur burri goditet në kokë dhe përplaset për tokë, nga një rrotë që fluturon me shpejtësi të madhe (Foto/Video, +18)

Momenti kur burri goditet në kokë dhe përplaset për tokë, nga një rrotë që fluturon me shpejtësi të madhe (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Veturës që lëvizte me shpejtësi të madhe i del rrota, dhe godet në kokë burrin që ecte në trotuar (Foto/Video, +18)

Veturës që lëvizte me shpejtësi të madhe i del rrota, dhe godet në kokë burrin që ecte në trotuar (Foto/Video, +18)

Nga Bota
I vuri flakën rrotës së kamionit, por i ndodhi diçka e pa pritshme (Video)

I vuri flakën rrotës së kamionit, por i ndodhi diçka e pa pritshme (Video)

Dështime