LAJMI I FUNDIT:

Rashit Qalaj

226 Artikuj

Rusia lëshon fletarrestim për disa zyrtarë policorë të Kosovës, Qalaj: Të trajtohet me seriozitet nga shteti

Rusia lëshon fletarrestim për disa zyrtarë policorë të Kosovës, Qalaj: Të trajtohet me seriozitet nga shteti

Kosovë
Komisioni hetimor për rezerva, opozita akuzon partinë në pushtet për fshehjen e provave

Komisioni hetimor për rezerva, opozita akuzon partinë në pushtet për fshehjen e provave

Kosovë
​Mungon ministri Aliu, deputetët përplasen në Komisionin për mbikëqyrjen e financave publike

​Mungon ministri Aliu, deputetët përplasen në Komisionin për mbikëqyrjen e financave publike

Financa
​Policia në pritje të ligjit për sigurim shëndetësor dhe jetësor

​Policia në pritje të ligjit për sigurim shëndetësor dhe jetësor

Kosovë
Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Largimi i billbordeve me figurën e Vuçiqit e Putinit, deklarata e ministrit Sveçla dhe e ish-drejtorit të Policisë, Qalaj

Kosovë
Qalaj: Largimi i billbordit në Zveçan veprim i duhur, por nuk e kuptoj praninë e ministrit të Brendshëm aty

Qalaj: Largimi i billbordit në Zveçan veprim i duhur, por nuk e kuptoj praninë e ministrit të Brendshëm aty

Siguri
​Komisioni për rezervat shtetërore diskuton për ekspertët e buxhetin

​Komisioni për rezervat shtetërore diskuton për ekspertët e buxhetin

Ekonomi
Analistë e politikanë tregojnë se cila është zgjidhja afatgjate për veriun e vendit

Analistë e politikanë tregojnë se cila është zgjidhja afatgjate për veriun e vendit

Kosovë
​Opozita kritikon qeverinë Kurti, konsiderojnë se nuk ka bërë asnjë progres gjatë vitit 2023

​Opozita kritikon qeverinë Kurti, konsiderojnë se nuk ka bërë asnjë progres gjatë vitit 2023

Kosovë
Deputetët e LVV-së bojkotojnë mbledhjen e Komisionit Hetimor për Rezervat, PDK e konsideron shqetësuese

Deputetët e LVV-së bojkotojnë mbledhjen e Komisionit Hetimor për Rezervat, PDK e konsideron shqetësuese

Kosovë
Mes përplasjeve dhe pas shtatë tentimeve, konstituohet Komisioni Hetimor Parlamentar për rezervat shtetërore

Mes përplasjeve dhe pas shtatë tentimeve, konstituohet Komisioni Hetimor Parlamentar për rezervat shtetërore

Kosovë
Qalaj: AKI-ja dështoi më 24 shtator, e ka detyrë t’i parandalojë rreziqet

Qalaj: AKI-ja dështoi më 24 shtator, e ka detyrë t’i parandalojë rreziqet

Siguri
Dyshimet për keqpërdorimin e rezervave shtetërore – dështon për të shtatën herë konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar

Dyshimet për keqpërdorimin e rezervave shtetërore – dështon për të shtatën herë konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar

Të Tjera
Një vit pas dorëheqjes së serbëve nga institucionet, deputetët e Listës Serbe paguhen pa ardhur në punë

Një vit pas dorëheqjes së serbëve nga institucionet, deputetët e Listës Serbe paguhen pa ardhur në punë

Kosovë
Protesta e FIT-it para Qeverisë, deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës dhe reagimet e opozitës dhe analistëve

Protesta e FIT-it para Qeverisë, deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës dhe reagimet e opozitës dhe analistëve

Kosovë
Deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës për pagat e Njësisë elitare të Policisë ngjallin reagime të ashpra nga opozita e analistët

Deklaratat e Kurtit dhe Sveçlës për pagat e Njësisë elitare të Policisë ngjallin reagime të ashpra nga opozita e analistët

Kosovë
Shtesat e policisë, Qalaj: Propozim skandaloz i Qeverisë Kurti

Shtesat e policisë, Qalaj: Propozim skandaloz i Qeverisë Kurti

Kosovë
Dështimi pesë herë radhazi i konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore, opozita: Jeni nxënës të dëgjueshëm të Albin Kurtit

Dështimi pesë herë radhazi i konstituimit të Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore, opozita: Jeni nxënës të dëgjueshëm të Albin Kurtit

Elfije Boletini
Për herë të pestë, dështon themelimi i Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore

Për herë të pestë, dështon themelimi i Komisionit Hetimor për rezervat shtetërore

Kosovë
PDK me rezolutë për mbështetje urgjente financiare të Policisë së Kosovës

PDK me rezolutë për mbështetje urgjente financiare të Policisë së Kosovës

Kosovë
Nuk konstituohet Komisioni për rezervat shtetërore, Qalaj: Deputetët e pozitës po bojkotojnë çdo mbledhje

Nuk konstituohet Komisioni për rezervat shtetërore, Qalaj: Deputetët e pozitës po bojkotojnë çdo mbledhje

Kosovë
Dështon për herë të tretë konstituimi i Komisionit hetimor për rezerva shtetërore

Dështon për herë të tretë konstituimi i Komisionit hetimor për rezerva shtetërore

Të Tjera
Opozita kritikon mazhorancën për pagesat e serbëve të shpallur terroristë nga Qeveria

Opozita kritikon mazhorancën për pagesat e serbëve të shpallur terroristë nga Qeveria

Ekonomi
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri