LAJMI I FUNDIT:

Qeni

976 Artikuj

Guiness “ia merr” titullin, qenit më të vjetër ndonjëherë

Guiness “ia merr” titullin, qenit më të vjetër ndonjëherë

Interesante
Pronari i qenit zbuloi arsyen mallëngjyese pse kafsha e tyre ka frikë nga bora

Pronari i qenit zbuloi arsyen mallëngjyese pse kafsha e tyre ka frikë nga bora

Fun Lajme
Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Kuriozitete
Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Nuk flini me qenin? Ja përse mbase për këtë gjë do të duhej të mendoheni

Kërshëri
Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Veprimi i pabesueshëm i qenit u regjistrua nga kamerat e vëzhgimit

Interesante
Japonezi që “u bë” qen lejon njerëzit ta përkëdhelin dhe premton që nuk do t’i ‘kafshojë’

Japonezi që “u bë” qen lejon njerëzit ta përkëdhelin dhe premton që nuk do t’i ‘kafshojë’

Interesante
Qeni luan për herë të parë pas disa vitesh qëndrimi në kafaz, shikoni videon emocionuese

Qeni luan për herë të parë pas disa vitesh qëndrimi në kafaz, shikoni videon emocionuese

Fun Lajme
Shkoi pas qenit, burri futi veten në telashe – momenti kur u shpëtua me helikopter nga ujërat “e trazuara” në një lumë të Los Anxhelosit

Shkoi pas qenit, burri futi veten në telashe – momenti kur u shpëtua me helikopter nga ujërat “e trazuara” në një lumë të Los Anxhelosit

Amerika
Një studim i ri pohon: Kjo sjellje mund të jetë një shenjë e demencës te qeni juaj

Një studim i ri pohon: Kjo sjellje mund të jetë një shenjë e demencës te qeni juaj

Kujdesi për kafshët
Kur qeni sëmuret, ç’duhet bërë?

Kur qeni sëmuret, ç’duhet bërë?

Kujdesi për kafshët
A munden qentë ta nuhasin frikën?

A munden qentë ta nuhasin frikën?

Kërshëri
Videoja e qenit që rrëshqet në akull është shikuar nga miliona njerëz, skena duket si një film vizatimor

Videoja e qenit që rrëshqet në akull është shikuar nga miliona njerëz, skena duket si një film vizatimor

Fun Lajme
Një oficer policie punësoi qenin e një burri nga Michigani për ta shpëtuar nga një liqen i akullt

Një oficer policie punësoi qenin e një burri nga Michigani për ta shpëtuar nga një liqen i akullt

Interesante
Hero i vërtetë – qeni ndihmon në shpëtimin e pronarit të tij i cili përfundoi në ujërat e liqenit të akullt

Hero i vërtetë – qeni ndihmon në shpëtimin e pronarit të tij i cili përfundoi në ujërat e liqenit të akullt

Interesante
Ky qen humb titullin e më të vjetrit në botë pas një hetimi nga Guinness

Ky qen humb titullin e më të vjetrit në botë pas një hetimi nga Guinness

Interesante
Policia britanike vret qenin në Londër për një arsye të çuditshme

Policia britanike vret qenin në Londër për një arsye të çuditshme

Evropa
Lancashire Heeler, qeni i vogël me buzëqeshje të madhe: Ka vetëm 5.000 të tillë në botë

Lancashire Heeler, qeni i vogël me buzëqeshje të madhe: Ka vetëm 5.000 të tillë në botë

Libri i madh i kafshëve
Reagimi i qenit kur pa oqeanin për herë të parë

Reagimi i qenit kur pa oqeanin për herë të parë

Interesante
Koreja e Jugut e miraton ligjin që e ndalon tregtinë e mishit të qenit

Koreja e Jugut e miraton ligjin që e ndalon tregtinë e mishit të qenit

Azia
Pronarja nuk pranon ta shesë qenin e saj as për 200 mijë euro

Pronarja nuk pranon ta shesë qenin e saj as për 200 mijë euro

Fun Lajme
Si komunikojnë qentë me ne

Si komunikojnë qentë me ne

Kujdesi për kafshët
Qeni kureshtar habiti të gjithë me reagimin e tij kur pa fishekzjarrët

Qeni kureshtar habiti të gjithë me reagimin e tij kur pa fishekzjarrët

Interesante
Shikoni se si qeni i thotë pronares të tij se është koha për të fjetur

Shikoni se si qeni i thotë pronares të tij se është koha për të fjetur

Interesante
Një grua ka filmuar qenin e saj duke imituar një mace

Një grua ka filmuar qenin e saj duke imituar një mace

Fun Lajme