LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore në Prishtinë

82 Artikuj

Identifikohen të dyshuarit për plagosjen në Prishtinë, gjenden në arrati

Identifikohen të dyshuarit për plagosjen në Prishtinë, gjenden në arrati

Elfije Boletini
Prokuroria jep detaje për incidentin e zjarrit në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë

Prokuroria jep detaje për incidentin e zjarrit në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë

Kosovë
Një muaj paraburgim ndaj njërit të dyshuar për vrasjen e rëndë në lagjen “Arbëria”

Një muaj paraburgim ndaj njërit të dyshuar për vrasjen e rëndë në lagjen “Arbëria”

Drejtësi
Të dyshuarit për vrasjen e rëndë që ndodhi në Prishtinë janë dy të plagosurit

Të dyshuarit për vrasjen e rëndë që ndodhi në Prishtinë janë dy të plagosurit

Kronika e Zezë
Rasti tragjik në Prishtinë, ku një person u vra dhe dy tjerë u plagosën, prokuroria jep detaje

Rasti tragjik në Prishtinë, ku një person u vra dhe dy tjerë u plagosën, prokuroria jep detaje

Drejtësi
Aktakuzë ndaj një mjeku në Podujevë, tentoi të punësojë mbesën e tij si stomatologe në QKMF

Aktakuzë ndaj një mjeku në Podujevë, tentoi të punësojë mbesën e tij si stomatologe në QKMF

Kosovë
E mitura u bë nënë për herë të dytë – detaje për rastin ku ajo dyshohet se tentoi ta braktisë foshnjën e porsalindur

E mitura u bë nënë për herë të dytë – detaje për rastin ku ajo dyshohet se tentoi ta braktisë foshnjën e porsalindur

Donjeta Zeqiraj
Prokuroria deklarohet për vrasjen me thikë të 41-vjeçarit në Fushë Kosovë

Prokuroria deklarohet për vrasjen me thikë të 41-vjeçarit në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Aktakuza e Prokurorisë: 11-vjeçarja u dhunua dhe u keqpërdor seksualisht

Aktakuza e Prokurorisë: 11-vjeçarja u dhunua dhe u keqpërdor seksualisht

Drejtësi
Plagosja e dyfishtë në Fushë Kosovë, Prokuroria jep detaje

Plagosja e dyfishtë në Fushë Kosovë, Prokuroria jep detaje

Kosovë
Edhe vajza që u dhunua në Podujevë është e mitur, i dyshuari rreth 31-vjeç

Edhe vajza që u dhunua në Podujevë është e mitur, i dyshuari rreth 31-vjeç

Donjeta Zeqiraj
Arrestohen nëntë persona për keqpërdorim të buxhetit komunal të Lipjanit në vlerë 300 mijë euro

Arrestohen nëntë persona për keqpërdorim të buxhetit komunal të Lipjanit në vlerë 300 mijë euro

Drejtësi
Prokuroria për rastin e zv.ministrit që dyshohet për ryshfet: Publikimi i audio-incizimit na ka vështirësuar punën hetimore

Prokuroria për rastin e zv.ministrit që dyshohet për ryshfet: Publikimi i audio-incizimit na ka vështirësuar punën hetimore

Kosovë
Zjarri në objektin e ish-Rilindjes, dyshohet për zjarrëvënie në arkivën e një ministrie

Zjarri në objektin e ish-Rilindjes, dyshohet për zjarrëvënie në arkivën e një ministrie

Kronika e Zezë
Edhe Prokuroria e cilëson të dyshimtë vdekjen e gruas në Prishtinë

Edhe Prokuroria e cilëson të dyshimtë vdekjen e gruas në Prishtinë

Kronika e Zezë
Ndalohet një person në Drenas, dyshohet se sulmoi seksualisht një 11-vjeçare

Ndalohet një person në Drenas, dyshohet se sulmoi seksualisht një 11-vjeçare

Kronika e Zezë
Aktakuzë ndaj pesë personave për rastin e dhunimit të 11 vjeçares në Prishtinë

Aktakuzë ndaj pesë personave për rastin e dhunimit të 11 vjeçares në Prishtinë

Kosovë
Vrasja në QKUK, Prokuroria: Rasti është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë

Vrasja në QKUK, Prokuroria: Rasti është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë

Kosovë
Prokuroria nis hetimet ndaj Abelard Tahirit, me dyshimin se kërcënoi Bislimin

Prokuroria nis hetimet ndaj Abelard Tahirit, me dyshimin se kërcënoi Bislimin

Kosovë
Arrestohet edhe një i dyshuar për rastin e dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë

Arrestohet edhe një i dyshuar për rastin e dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë

Kronika e Zezë
Prokuroria: Bedri Rexhepi u vra për 30 mijë euro – është ngritur aktakuzë ndaj dy personave

Prokuroria: Bedri Rexhepi u vra për 30 mijë euro – është ngritur aktakuzë ndaj dy personave

Kosovë
Përveç vajzës së prokurorit, në Prokurorinë e Prishtinës u punësua edhe kunata e administratores në zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit

Përveç vajzës së prokurorit, në Prokurorinë e Prishtinës u punësua edhe kunata e administratores në zyrën e Kryeprokurorit të Shtetit

Drejtësi
Ngritet aktakuzë ndaj një personi për ndërtim pa leje afër Liqenit të Batllavës

Ngritet aktakuzë ndaj një personi për ndërtim pa leje afër Liqenit të Batllavës

Kosovë
Gjenden mbetje mortore në Novobërdë, dyshohet të jetë trupi i biznesmenit Bedri Rexhepi

Gjenden mbetje mortore në Novobërdë, dyshohet të jetë trupi i biznesmenit Bedri Rexhepi

Kosovë