LAJMI I FUNDIT:

Peshku

131 Artikuj

Ushqimet që duhet të hani në syfyr, për një agjërim sa më të lehtë

Ushqimet që duhet të hani në syfyr, për një agjërim sa më të lehtë

Këshilla mjekësore
Mijëra peshq të ngordhur përfunduan në një plazh të Japonisë

Mijëra peshq të ngordhur përfunduan në një plazh të Japonisë

Azia
E pazakontë: Peshku peshkon peshk për peshqit e tjerë

E pazakontë: Peshku peshkon peshk për peshqit e tjerë

Interesante
Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Këshilla mjekësore
Detaje nga dieta e Victoria Beckham

Detaje nga dieta e Victoria Beckham

Bukuri dhe Kujdes
Rikuperoni muskujt pas një aktiviteti të rëndë fizik përmes këtyre shtatë ushqimeve

Rikuperoni muskujt pas një aktiviteti të rëndë fizik përmes këtyre shtatë ushqimeve

Sport / Fitnes
Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Këshilla Lifestyle
Zbulohet misteri dhjetëvjeçar, shkencëtarët: Ne e dimë se nga vijnë “thundrat” në fund të oqeanit

Zbulohet misteri dhjetëvjeçar, shkencëtarët: Ne e dimë se nga vijnë “thundrat” në fund të oqeanit

Shkencë
Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë nëse vuani nga pagjumësia

Ushqimet që mund t’ju ndihmojnë nëse vuani nga pagjumësia

Këshilla mjekësore
Të pasur me vitamina dhe minerale: Gjashtë ushqimet më të mira për forcimin e kockave

Të pasur me vitamina dhe minerale: Gjashtë ushqimet më të mira për forcimin e kockave

Ushqim i shëndetshëm
Peshku me dhëmbë të njeriut u kap në Rusi

Peshku me dhëmbë të njeriut u kap në Rusi

Interesante
Kur një peshk fluturon në varkën tuaj, por jo çfarëdo lloj peshku – shikoni çfarë rrëmuje bëri peshku më i shpejt në botë

Kur një peshk fluturon në varkën tuaj, por jo çfarëdo lloj peshku – shikoni çfarë rrëmuje bëri peshku më i shpejt në botë

Fun Lajme
Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Nga duart tua
Ushqimet e preferuara për ta mbajtur nën kontroll diabetin

Ushqimet e preferuara për ta mbajtur nën kontroll diabetin

Këshilla mjekësore
Peshkatari amerikan kapi “bishën” e frikshme që duket si aligator, imazhi shkaktoi debat në rrjetet sociale

Peshkatari amerikan kapi “bishën” e frikshme që duket si aligator, imazhi shkaktoi debat në rrjetet sociale

Kuriozitete
Pesë ushqime të pazakonta që mund të jenë përgjegjëse për erën e keqe të gojës

Pesë ushqime të pazakonta që mund të jenë përgjegjëse për erën e keqe të gojës

Shëndetësi Lajme
Vetëm një grup i vogël i disa njerëzve mund t’i gjejnë dallimet brenda fotove në vetëm 8 sekonda

Vetëm një grup i vogël i disa njerëzve mund t’i gjejnë dallimet brenda fotove në vetëm 8 sekonda

Interesante
Një peshkatar nga Virxhinia kap një levrek jashtëzakonisht të rrallë me ngjyrë të artë

Një peshkatar nga Virxhinia kap një levrek jashtëzakonisht të rrallë me ngjyrë të artë

Interesante
Peshku i madh ‘vret veten’ para të pranishmëve në akuarium pasi u verbua nga ‘blici’ i kamerës

Peshku i madh ‘vret veten’ para të pranishmëve në akuarium pasi u verbua nga ‘blici’ i kamerës

Interesante
Peshkatari gjen një krijesë ‘aliene’ që është pothuajse e padukshme dhe mund të kamuflohet në ujë

Peshkatari gjen një krijesë ‘aliene’ që është pothuajse e padukshme dhe mund të kamuflohet në ujë

Interesante
Britaniku zuri peshkun gjigant të artë gjatë pushimeve në Francë

Britaniku zuri peshkun gjigant të artë gjatë pushimeve në Francë

Interesante
Lloji i peshqve, ku nënat ndonjëherë i hanë të vegjlit e tyre

Lloji i peshqve, ku nënat ndonjëherë i hanë të vegjlit e tyre

Libri i madh i kafshëve
Arratiset peshku ‘përbindësh’ pas tharjes së liqenit në Kinë – mund t’i sulmojë edhe njerëzit

Arratiset peshku ‘përbindësh’ pas tharjes së liqenit në Kinë – mund t’i sulmojë edhe njerëzit

Interesante
Amerikani kap peshkun gjigant, të gjatë mbi një metër dhe rreth 12 kilogramë

Amerikani kap peshkun gjigant, të gjatë mbi një metër dhe rreth 12 kilogramë

Interesante