LAJMI I FUNDIT:

Perugia

13 Artikuj

‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë

‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë

Ligat tjera
Gianluigi Buffonit i thuhet të pensionohet nga futbolli pas gabimit trashanik që i solli humbjen Parmës

Gianluigi Buffonit i thuhet të pensionohet nga futbolli pas gabimit trashanik që i solli humbjen Parmës

Ligat tjera
Refuzohet apeli i Miccolit, dënohet me tri vite e gjashtë muaj burg

Refuzohet apeli i Miccolit, dënohet me tri vite e gjashtë muaj burg

Serie A
Pas 7 vitesh, lirohet nga burgu djali i diktatorit Gaddafi, ka qenë edhe aksionar te Juventusi

Pas 7 vitesh, lirohet nga burgu djali i diktatorit Gaddafi, ka qenë edhe aksionar te Juventusi

Serie A
Dhjetë skuadra për tetë vite edhe pse është 26 vjeçar: Spinazzola pritet të zyrtarizohet së shpejti te Interi

Dhjetë skuadra për tetë vite edhe pse është 26 vjeçar: Spinazzola pritet të zyrtarizohet së shpejti te Interi

Serie A
Çiftet e 1/8 së finales në Kupën e Italisë, Interi ndeshjen më të vështirë

Çiftet e 1/8 së finales në Kupën e Italisë, Interi ndeshjen më të vështirë

Serie A
Lamborghini feston 50 vjetorin e modeleve Espada dhe Islero, me një xhiro rreth Italisë (Foto)

Lamborghini feston 50 vjetorin e modeleve Espada dhe Islero, me një xhiro rreth Italisë (Foto)

Ngjarje
Zyrtare: Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia

Zyrtare: Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia

Ligat tjera
Barcelona në gjurmët e tetë klubeve që nuk humbën asnjë ndeshje në një kampionat në pesë ligat e mëdha – Nga Arsenali në Itali te Perugia, Milani e Juve

Barcelona në gjurmët e tetë klubeve që nuk humbën asnjë ndeshje në një kampionat në pesë ligat e mëdha – Nga Arsenali në Itali te Perugia, Milani e Juve

Ndërkombëtare
Juventusi afër transferimit të Kwang-Song Han, talenti nga Koreja e Veriut që u fut në histori të Serie A

Juventusi afër transferimit të Kwang-Song Han, talenti nga Koreja e Veriut që u fut në histori të Serie A

Serie A
Vetëm Shevchenko ka shënuar het-trik më të shpejtë se Belotti në Serie A në shekullin XXI (Video)

Vetëm Shevchenko ka shënuar het-trik më të shpejtë se Belotti në Serie A në shekullin XXI (Video)

Serie A
Nuk ka rekas të vdekur as të lënduar në Perugia

Nuk ka rekas të vdekur as të lënduar në Perugia

Venhar Ramadani
Në pritje të huazimit të Manajt, shtohet numri i klubeve të interesuara

Në pritje të huazimit të Manajt, shtohet numri i klubeve të interesuara

Serie A