LAJMI I FUNDIT:

‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë

‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë
(Foto: Instagram/fabiocannavaroofficial)

Derisa klubet në Serie A janë duke i shqyrtuar opsionet e tyre, në Serie B ishte ‘e hëna e zezë’, pasi katër klube i ndërruan trajnerët.

Trajnerët e Juventusit dhe Interit janë në presion në elitë, por në ligën e dytë nuk kanë pritur më shumë që rezultatet të ndryshojnë.

Katër klube vendosën në të njëjtën ditë që t’i shkarkonin trajnerët e tyre.

Cannavaro del si kandidat kryesor për të zëvendësuar Mancinin te Italia
Lexo po ashtu Cannavaro del si kandidat kryesor për të zëvendësuar Mancinin te Italia

Benevento e largoi Fabio Casertan pas humbjeve nga Cagliari e Brescia dhe është në bisedime me kampionin e botës, Fabio Cannavaro.

Pisa që ishte pranë promovimit në edicionin e kaluar, këtë sezon ka marrë vetëm dy pikë nga gjashtë xhiro, prandaj e shkarkoi Rolando Maran dhe e riktheu Luca D’Angelo, i cili është nën kontratë me këtë klub.

Como është promovuar në Serie B dhe ka investitorë të rinj e lojtarë, si Cesc Fabregas, por Giacomo Gattuso u largua për shkaqe shëndetësore. Sipas Sky Sport Italia, klubi pritet ta angazhojë Moreno Longon në vend të tij.

Perugia i ka ndarë rrugët me Fabrizio Castorin pas vetëm një fitoreje, një barazimi dhe pesë humbjeve, në ligën e dytë dhe Kupë të Italisë. Në bazë të njoftimeve, vendin e tij do ta zë Silvio Baldini. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Zbulohet “çmenduria” e Messit – refuzoi 1.4 miliardë euro për t’u transferuar tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në

Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"

Përfaqësueset
Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kush është tifozi shqiptar që hyri në fushë gjatë ndeshjes dhe cili ishte motivi i këtij veprimi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Shaqiri konfirmon se do të largohet nga Chicago, tregon se ku do të luaj sezonin e ri

Ndërkombëtare
Kalo në kategori