LAJMI I FUNDIT:

Përmbytje

158 Artikuj

Rritja e nivelit të ujit nga përmbytjet në Britani, bllokon klientët në kafene – pamje nga brendësia e lokalit

Rritja e nivelit të ujit nga përmbytjet në Britani, bllokon klientët në kafene – pamje nga brendësia e lokalit

Evropa
Dëmet nga vërshimet, ferma në Skenderaj e mbyllur tash e një vit

Dëmet nga vërshimet, ferma në Skenderaj e mbyllur tash e një vit

Komunat
Evropa goditet nga të ftohtit ekstrem, stuhitë dhe përmbytjet

Evropa goditet nga të ftohtit ekstrem, stuhitë dhe përmbytjet

Evropa
Shi gati pa pushim, në shumë rajone lumenjtë kanë dalë prej shtratit – kjo është situata e përmbytjeve në Gjermani

Shi gati pa pushim, në shumë rajone lumenjtë kanë dalë prej shtratit – kjo është situata e përmbytjeve në Gjermani

Evropa
Rritja e nivelit të detit, thyhen barrierat bregdetare – përmbytje në Izmir e në Stamboll erërat dëmtojnë çatitë e shtëpive

Rritja e nivelit të detit, thyhen barrierat bregdetare – përmbytje në Izmir e në Stamboll erërat dëmtojnë çatitë e shtëpive

Turqia
“Njerëzit kanë humbur gjithçka”: Gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të Francës, pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve

“Njerëzit kanë humbur gjithçka”: Gjendje e jashtëzakonshme në disa pjesë të Francës, pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve

Evropa
Shiu i dendur në veri të Francës rrit frikën për vërshime të reja

Shiu i dendur në veri të Francës rrit frikën për vërshime të reja

Evropa
Stuhi dhe reshje, përmbytet qyteti i Vlorës, bllokohen rrugët dhe pezullohet lundrimi

Stuhi dhe reshje, përmbytet qyteti i Vlorës, bllokohen rrugët dhe pezullohet lundrimi

Shqipëri
Reshje të dendura shiu përfshijnë Shqipërinë, rrezik për përmbytje

Reshje të dendura shiu përfshijnë Shqipërinë, rrezik për përmbytje

Shqipëri
Përmbytje në disa qytete të Shqipërisë pas stuhisë, zjarrfikësit dhe ushtria në terren

Përmbytje në disa qytete të Shqipërisë pas stuhisë, zjarrfikësit dhe ushtria në terren

Shqipëri
Arrestime në Libi për shembjen e digave që ua morën jetën mijëra njerëzve

Arrestime në Libi për shembjen e digave që ua morën jetën mijëra njerëzve

Afrika
Në Libi, dy diga të tjera janë gati të shemben

Në Libi, dy diga të tjera janë gati të shemben

Afrika
Në lindje të Libisë, 11,300 njerëz vdiqën dhe mijëra u zhdukën në valën e përmbytjeve

Në lindje të Libisë, 11,300 njerëz vdiqën dhe mijëra u zhdukën në valën e përmbytjeve

Afrika
Grupet e ndihmës paralajmërojnë për rrezikun e përhapjes së sëmundjeve në Libi

Grupet e ndihmës paralajmërojnë për rrezikun e përhapjes së sëmundjeve në Libi

Afrika
Imazhet satelitore tregojnë shkallën e shkatërrimit të qytetit libian nga përmbytjet

Imazhet satelitore tregojnë shkallën e shkatërrimit të qytetit libian nga përmbytjet

Afrika
Digat që u shkatërruan dhe morën mijëra jetë njerëzish në Libi, janë ndërtuar nga ish-sistemi jugosllav

Digat që u shkatërruan dhe morën mijëra jetë njerëzish në Libi, janë ndërtuar nga ish-sistemi jugosllav

Afrika
Përmbytjet në Libi, numri i të vdekurve mund të shkojë në 20 mijë

Përmbytjet në Libi, numri i të vdekurve mund të shkojë në 20 mijë

Afrika
Katastrofa në Libi, trupat e viktimave të përmbytjeve po varrosen në varreza masive – 10 mijë tjerë konsiderohen të zhdukur

Katastrofa në Libi, trupat e viktimave të përmbytjeve po varrosen në varreza masive – 10 mijë tjerë konsiderohen të zhdukur

Afrika
Tmerri i shkaktuar në Libi nga përmbytjet katastrofike dhe shpërthimi i digave – rrugët mbulohen me kufoma

Tmerri i shkaktuar në Libi nga përmbytjet katastrofike dhe shpërthimi i digave – rrugët mbulohen me kufoma

Afrika
Pamjet e qytetit libian po bëjnë xhiron e botës, uji i shndërroi në gërmadha ndërtesat shumëkatëshe

Pamjet e qytetit libian po bëjnë xhiron e botës, uji i shndërroi në gërmadha ndërtesat shumëkatëshe

Afrika
Një stuhi e fuqishme godet Libinë, raportohet për 150 të vdekur – pamjet flasin vetë

Një stuhi e fuqishme godet Libinë, raportohet për 150 të vdekur – pamjet flasin vetë

Afrika
Përmbytjet në Greqi, një shqiptar mes viktimave

Përmbytjet në Greqi, një shqiptar mes viktimave

Shqipëri
Gjeoshkenca paralajmëron përmbytje në Shkodër, Lezhë, Tiranë, Fier dhe Vlorë në 24 orët e ardhshme

Gjeoshkenca paralajmëron përmbytje në Shkodër, Lezhë, Tiranë, Fier dhe Vlorë në 24 orët e ardhshme

Shqipëri
Petrovska: Nuk ka pasur asnjë hezitim nëse do t’i ofrohet ndihmë Sllovenisë

Petrovska: Nuk ka pasur asnjë hezitim nëse do t’i ofrohet ndihmë Sllovenisë

Maqedonia e Veriut