LAJMI I FUNDIT:
Pep Guardiola

Pep Guardiola

1780 Artikuj

Info

Pep Guardiola është trajner spanjoll i lindur më 18 janar 1971.

Pep Guardiola zbulon planin që ka hartuar në përpjekje për të përsëritur sukseset e Sir Alex Ferguson

Pep Guardiola zbulon planin që ka hartuar në përpjekje për të përsëritur sukseset e Sir Alex Ferguson

Premier League
“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

“Ai është i jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

Premier League
“Kemi fituar 7 tituj në 11 vitet e fundit”, Pep Guardiola hedh hije mbi sukseset e Man Utd

“Kemi fituar 7 tituj në 11 vitet e fundit”, Pep Guardiola hedh hije mbi sukseset e Man Utd

Premier League
Një orar djallëzor e pret Man Cityn e Guardiolës për të dalë kampion – Nëse humbet i thotë ‘tung’ titullit

Një orar djallëzor e pret Man Cityn e Guardiolës për të dalë kampion – Nëse humbet i thotë ‘tung’ titullit

Premier League
Pep Guardiola zbulon pse ai ‘ndihet keq’ për Man United para derbit të Mançesterit

Pep Guardiola zbulon pse ai ‘ndihet keq’ për Man United para derbit të Mançesterit

Premier League
Pep Guardiola duket se e ka këshilluar Joan Laportan se kush duhet të zëvendësojë Xavin te Barcelona

Pep Guardiola duket se e ka këshilluar Joan Laportan se kush duhet të zëvendësojë Xavin te Barcelona

La Liga
Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Guardiola bën parashikimin për fituesin e titullit në Serie A

Serie A
“Është fantastike”, Guardiola thurë elozhe për punën e Xabi Alonsos

“Është fantastike”, Guardiola thurë elozhe për punën e Xabi Alonsos

Ndërkombëtare
Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik – diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik – diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Premier League
Tare flet për Inzaghin dhe Guardiolan që dikur luante me ta, bën edhe analizën e Serie A

Tare flet për Inzaghin dhe Guardiolan që dikur luante me ta, bën edhe analizën e Serie A

Serie A
Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Pep Guardiola: Kur mbërrita në Barcelonë, 86 për qind e njerëzve nuk më donin

Ndërkombëtare
Çfarë po ndodh me mbrojtësin më të shtrenjtë në histori – Gvardiol nuk ka luajtur në tre ndeshje radhazi

Çfarë po ndodh me mbrojtësin më të shtrenjtë në histori – Gvardiol nuk ka luajtur në tre ndeshje radhazi

Premier League
“Do të doja të drejtoj në një Kupë Bote apo Kampionat Evropian” – Guardiola tregon dëshirën e tij të madhe si trajner

“Do të doja të drejtoj në një Kupë Bote apo Kampionat Evropian” – Guardiola tregon dëshirën e tij të madhe si trajner

Premier League
Wayne Rooney thotë se do të dëshironte të ishte ndihmës i Pep Guardiolës

Wayne Rooney thotë se do të dëshironte të ishte ndihmës i Pep Guardiolës

Premier League
“Jeta ime është më e mirë se e jotja” – Pep Guardiola shpjegon pse kurrë nuk donte të bëhej gazetar, ndërsa del në përkrahje të Erling Haaland

“Jeta ime është më e mirë se e jotja” – Pep Guardiola shpjegon pse kurrë nuk donte të bëhej gazetar, ndërsa del në përkrahje të Erling Haaland

Premier League
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
“Të kërkosh falje një herë në tetë vjet nuk është keq”, Guardiola pasi kritikoi një lojtar të Cityt për mbipeshë

“Të kërkosh falje një herë në tetë vjet nuk është keq”, Guardiola pasi kritikoi një lojtar të Cityt për mbipeshë

Premier League
Guardiola thyen heshtjen dhe flet për mundësinë e kalimit të Mbappes tek Manchester City

Guardiola thyen heshtjen dhe flet për mundësinë e kalimit të Mbappes tek Manchester City

Premier League
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Guardiola e krahason De Bruynen me verërat italiane

Guardiola e krahason De Bruynen me verërat italiane

Ndërkombëtare
Mungesa e Gvardiol dhe Kovacic, Guardiola tregon se kur do të rikthehet dyshja kroate

Mungesa e Gvardiol dhe Kovacic, Guardiola tregon se kur do të rikthehet dyshja kroate

Premier League
Guardiola u detyrua t’i kërkonte falje Agueros pas komentit të tij në konferencën për shtyp

Guardiola u detyrua t’i kërkonte falje Agueros pas komentit të tij në konferencën për shtyp

Premier League
Carragher i jep një këshillë shumë të rëndësishme Arsenalit: Pas Klopp do të largohet edhe Pep, ju duhet ta bëni këtë gjë

Carragher i jep një këshillë shumë të rëndësishme Arsenalit: Pas Klopp do të largohet edhe Pep, ju duhet ta bëni këtë gjë

Premier League
Pep Guardiola e ka të ‘ndaluar’ të transferojë lojtarë nga këto dy klube

Pep Guardiola e ka të ‘ndaluar’ të transferojë lojtarë nga këto dy klube

Premier League