LAJMI I FUNDIT:

Grealish shpjegon pse Man City ka shans për të fituar sërish tripletën këtë sezon

Grealish shpjegon pse Man City ka shans për të fituar sërish tripletën këtë sezon

Ylli i Manchester Cityt, Jack Grealish ka shpjeguar arsyen pse ekipi i tij ka një shans për të arritur rezultatet e sezonit të kaluar, ku fitoi të gjitha trofetë.

Manchester City pati një vit të mrekullueshëm sezonin e kaluar, duke fituar jo vetëm Ligën Premier, por edhe Kupën FA dhe Ligën e Kampionëve.

Tani, me rreth dy muaj të mbetur në sezonin aktual, skuadra e Pep Guardiolës po i ndjek edhe një herë të tre trofetë.

“Ne si ekip dhe si klub, po e marrim sezonin ndeshje pas ndeshje”, ka thënë fillimisht Grealisht për faqen zyrtare të klubit.

“Unë e di që kjo është ajo që thonë të gjithë, por ne me të vërtetë jemi duke vepruar kështu. Njësoj ishte edhe vitin e kaluar. Ne nuk po e shikonim me të vërtetë duke menduar ‘a mund të shkojmë të bëjmë tripltetën?’”.

Superkompjuteri befason me parashikimin e tij për Ligën e Kampionëve, mësoni favoritin dhe shanset e secilit ekip
Lexo po ashtu Superkompjuteri befason me parashikimin e tij për Ligën e Kampionëve, mësoni favoritin dhe shanset e secilit ekip

“Ishte më shumë sikur t’i marrim ndeshjet një nga një në finalet e Ligës Premier, Kupës FA dhe Ligës së Kampionëve në fund”.

“Ne sigurisht kemi talentin, dëshirën dhe ekipin për të shkuar dhe për ta bërë këtë. Ne kemi menaxherin më të mirë në botë. Mund të kemi një muaj të suksesshëm të sezonit”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori