LAJMI I FUNDIT:

FA Cup

587 Artikuj

Guardiola bëhet trajneri i dytë më i trofeshëm në histori

Guardiola bëhet trajneri i dytë më i trofeshëm në histori

Ndërkombëtare
De Bruyne befasoi shokët e tij të skuadrës përpara fillimit të sezonit, vlera e dhuratave arrin mbi 150 mijë euro

De Bruyne befasoi shokët e tij të skuadrës përpara fillimit të sezonit, vlera e dhuratave arrin mbi 150 mijë euro

Yjet
“Lamtumirë magjistar”, David Silva pensionohet nga futbolli pas një lëndimi të rëndë

“Lamtumirë magjistar”, David Silva pensionohet nga futbolli pas një lëndimi të rëndë

Ndërkombëtare
Pep Guardiola dhuron bonusin e tij afër 1 milion euro pasi fitoi tripletën – parët do të shkojnë te recepsionistët dhe punëtorët e sigurisë në klub

Pep Guardiola dhuron bonusin e tij afër 1 milion euro pasi fitoi tripletën – parët do të shkojnë te recepsionistët dhe punëtorët e sigurisë në klub

Premier League
Sa para fitoi Man City nga fitimi i tripletës – shuma është e çmendur

Sa para fitoi Man City nga fitimi i tripletës – shuma është e çmendur

Liga e Kampionëve
Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup

Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup

Premier League
Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Premier League
Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Premier League
Notat e lojtarëve: Manchester City 2-1 Manchester United

Notat e lojtarëve: Manchester City 2-1 Manchester United

Premier League
Man City një hap më afër tripletës: Triumfon në finale të FA Cup përballë Man United

Man City një hap më afër tripletës: Triumfon në finale të FA Cup përballë Man United

Premier League
Gundogan me një tjetër super gol në finalen e FA Cup

Gundogan me një tjetër super gol në finalen e FA Cup

Premier League
Ilkay Gundogan thyen rekordin e golit më të shpejtë në histori të finales së FA Cup

Ilkay Gundogan thyen rekordin e golit më të shpejtë në histori të finales së FA Cup

Premier League
Finalja e FA Cup: Barazohet rezultati në Wembley

Finalja e FA Cup: Barazohet rezultati në Wembley

Premier League
Man City i shënon Unitedit qysh në minutën e parë të finales së FA Cup

Man City i shënon Unitedit qysh në minutën e parë të finales së FA Cup

Premier League
Man City dhe Man Utd duan trofeun e Kupës FA, formacionet zyrtare të finales së madhe

Man City dhe Man Utd duan trofeun e Kupës FA, formacionet zyrtare të finales së madhe

Premier League
Man City dhe Man Utd luajnë sot për trofeun e Kupës FA

Man City dhe Man Utd luajnë sot për trofeun e Kupës FA

Premier League
Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t’ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit”?

Harta e tifozëve të qytetit të Mançesterit mund t’ju habisë: Cili është saktësisht “Klubi i qytetit”?

Premier League
Haaland: Klubi më bleu për të fituar tripletën

Haaland: Klubi më bleu për të fituar tripletën

Premier League
Lojtarët e Man Cityt me bonuse të mëdha nëse fitojnë tre trofetë

Lojtarët e Man Cityt me bonuse të mëdha nëse fitojnë tre trofetë

Ndërkombëtare
“Nuk mund ta mposhtni Unitedin për ta fituar tripletën”, Peter Schmeichel e bën të qesh Diasin në intervistën pas ndeshjes

“Nuk mund ta mposhtni Unitedin për ta fituar tripletën”, Peter Schmeichel e bën të qesh Diasin në intervistën pas ndeshjes

Premier League
Man City do të fitojë shifra marramendëse parash nëse bënë histori duke fituar tripletën

Man City do të fitojë shifra marramendëse parash nëse bënë histori duke fituar tripletën

Premier League
Ylli i Manchester Cityt supozohet se do t’i bashkohet Real Madridit nëse Guardiola fiton tripletën këtë sezon

Ylli i Manchester Cityt supozohet se do t’i bashkohet Real Madridit nëse Guardiola fiton tripletën këtë sezon

Liga e Kampionëve
Pesë rekordet që Haaland mund t’i thyejë ende këtë sezon, duke përfshirë një që qëndron që nga viti 1928

Pesë rekordet që Haaland mund t’i thyejë ende këtë sezon, duke përfshirë një që qëndron që nga viti 1928

Ndërkombëtare
Man City i Pep Guardiolas ëndërron për tripletën: Llogaritë që do t’i dërgojnë drejt historisë

Man City i Pep Guardiolas ëndërron për tripletën: Llogaritë që do t’i dërgojnë drejt historisë

Premier League