LAJMI I FUNDIT:

Kishte përplasje të ashpër me De Bruynen – Guardiola tregon çfarë ndodhi mes tyre

Kishte përplasje të ashpër me De Bruynen – Guardiola tregon çfarë ndodhi mes tyre

Pep Guardiola i ka kërkuar Kevin De Bruyne që t’i dëshmojë atij se bëri gabim që e zëvendësoi pas përplasjes së tyre në Anfield.

Mesfushori belg nuk ishte i lumtur që u zëvendësua gjatë barazimit 1-1 të së dielës me Liverpoolin në Merseyside. Ai i shprehu ankesat e tij si Guardiolës, ashtu edhe anëtarëve të ekipit të dhomës së Cityt teksa u largua përpara se të ulej në stol.


Trajneri i Cityt, Guardiola më pas u ul pranë De Bruyne në bankinë për të shpjeguar vendimin e tij, ndërsa dyshja debatonin për të drejtat dhe gabimet e vendimeve të spanjollit.

Përplasje e ashpër mes De Bruynes dhe Guardiolas - trajneri shkoi dhe u ulë me belgun në bankinë
Lexo po ashtu Përplasje e ashpër mes De Bruynes dhe Guardiolas - trajneri shkoi dhe u ulë me belgun në bankinë

Duke folur pas ndeshjes, Guardiola këmbënguli se ai nuk ishte shumë i shqetësuar nga reagimi i De Bruynes.

“Kjo është mirë. Keni një shans ndeshjen tjetër për ta vërtetuar atë, për të vërtetuar se sa gabim kam qenë. Ne kemi nevojë për një lojtar që mban topin. Nuk ka të bëjë me presionin. Kovacic është vërtet i mirë në këtë. Ne ishim të lumtur me Kevin. Nuk është problem, jemi mirë”, deklaroi trajneri spanjoll.

City ishte nën presion të jashtëzakonshëm kur De Bruyne u zëvendësua, me Liverpool që barazoi shifrat në 1-1 me penalltinë e Alexis Mac Allister.

Guardiola shtoi: “Ne filluam shumë mirë, por ata janë një ekip i jashtëzakonshëm. Ne patëm momentet tona, ata kishin të tyret. Mënyra se si ata luajnë nuk është e lehtë. Ne marrim pikën. Pjesa e parë kishim vrull, shumë raste në pjesën e parë”.

Barazimi e lë garën për titull në teh thikë me vetëm një pikë që ndan tri ekipet e para, Arsenalin, Liverpoolin dhe Manchester Cityn. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori