LAJMI I FUNDIT:

OVL e UÇK-së

467 Artikuj

Kryetari i Supremes: Institucionet të njohin të drejtën në dy pensione, pra edhe të veteranëve, invalidëve…

Kryetari i Supremes: Institucionet të njohin të drejtën në dy pensione, pra edhe të veteranëve, invalidëve…

Drejtësi
Gashi: Agjencia i Inteligjencës në Serbi po merr informacione direket nga persona që jetojnë në Kosovë

Gashi: Agjencia i Inteligjencës në Serbi po merr informacione direket nga persona që jetojnë në Kosovë

Kosovë
Klinaku: Sapo u informova se Specialja ka bastisur shtëpinë e bashkëluftëtarit të Calit, Behar Berisha

Klinaku: Sapo u informova se Specialja ka bastisur shtëpinë e bashkëluftëtarit të Calit, Behar Berisha

Kosovë
Operohet për të 30-tën herë Hysni Gucati, vëllai i tij: Pjesa e trupit tënd ku u operove është plagë e lirisë

Operohet për të 30-tën herë Hysni Gucati, vëllai i tij: Pjesa e trupit tënd ku u operove është plagë e lirisë

Kosovë
Gaz lotsjellës, sprej, mjete piroteknike e arrestime, gjithçka që ndodhi në protestën e PSD-së kundër kryetares së Gjykatës Speciale

Gaz lotsjellës, sprej, mjete piroteknike e arrestime, gjithçka që ndodhi në protestën e PSD-së kundër kryetares së Gjykatës Speciale

Elfije Boletini
Eskalimi i protestës së PSD-së, pamje që ilustrojnë kaosin e shkaktuar

Eskalimi i protestës së PSD-së, pamje që ilustrojnë kaosin e shkaktuar

Kosovë
OVL e UÇK-së në Mushtisht: Gjykata Speciale e mori për në Hagë, komandantin Sadik Halitjaha

OVL e UÇK-së në Mushtisht: Gjykata Speciale e mori për në Hagë, komandantin Sadik Halitjaha

Kosovë
Bastisjet nga Specialja, Klinaku: Kush është cak i bastisjeve duhet të jetë prezent, ata janë në gjendje të montojnë prova

Bastisjet nga Specialja, Klinaku: Kush është cak i bastisjeve duhet të jetë prezent, ata janë në gjendje të montojnë prova

Kosovë
Klinaku: Një vendim për Haradinajn pritet të merret pas dy ose tre muajsh

Klinaku: Një vendim për Haradinajn pritet të merret pas dy ose tre muajsh

Kosovë
Takimi pa dakordim në Bruksel, granti prej afro 35 milionë dollarë për Kosovën dhe protesta e veteranëve – top lajmet

Takimi pa dakordim në Bruksel, granti prej afro 35 milionë dollarë për Kosovën dhe protesta e veteranëve – top lajmet

Besnike Salihu
Klinaku: Specialja po gjykon vetëm shqiptarët, kërkojmë nga shteti të mos i lejojë bastisjet

Klinaku: Specialja po gjykon vetëm shqiptarët, kërkojmë nga shteti të mos i lejojë bastisjet

Kosovë
Vendosën telefona para objektit të EULEX-it, veteranët e luftës protestuan kundër bastisjeve së ish-ushtarëve të UÇK-së

Vendosën telefona para objektit të EULEX-it, veteranët e luftës protestuan kundër bastisjeve së ish-ushtarëve të UÇK-së

Kosovë
Bastisjet e fundit, OVL e UÇK-së proteston sot para selisë së EULEX-it

Bastisjet e fundit, OVL e UÇK-së proteston sot para selisë së EULEX-it

Kosovë
Bastisja në Prishtinë, flasin nga EULEX-i

Bastisja në Prishtinë, flasin nga EULEX-i

Kosovë
Bastisjet ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, OVL thërret protestë kundër Speciales dhe EULEX-it

Bastisjet ndaj ish-pjesëtarëve të UÇK-së, OVL thërret protestë kundër Speciales dhe EULEX-it

Kosovë
Ish-komandanti i Pashtrikut: Klinaku nuk është vrasës e as kriminel, nuk e bën aktin që e ka thënë

Ish-komandanti i Pashtrikut: Klinaku nuk është vrasës e as kriminel, nuk e bën aktin që e ka thënë

Kosovë
Kërcënimi ndaj Kurtit, Klinaku: Njerëzit ekzagjerojnë, deklarata të tilla kam bërë edhe ndaj Ramushit e Hashimit

Kërcënimi ndaj Kurtit, Klinaku: Njerëzit ekzagjerojnë, deklarata të tilla kam bërë edhe ndaj Ramushit e Hashimit

Kosovë
Zafir Berisha: Kurti po e vret veten, nuk ka budalla në Kosovë që shkon në burg për të

Zafir Berisha: Kurti po e vret veten, nuk ka budalla në Kosovë që shkon në burg për të

Politikë
Reagon këshilltari i kryeministrit Kurti: Gjuha e Faton Klinakut nuk përfaqëson luftëtarin e UÇK-së, as veteranin e luftës

Reagon këshilltari i kryeministrit Kurti: Gjuha e Faton Klinakut nuk përfaqëson luftëtarin e UÇK-së, as veteranin e luftës

Kosovë
Vetëvendosje i reagon Klinakut: Atij i janë terruar sytë, niveli i sigurisë për Kurtin duhet ngritur e Prokuroria të aktivizohet

Vetëvendosje i reagon Klinakut: Atij i janë terruar sytë, niveli i sigurisë për Kurtin duhet ngritur e Prokuroria të aktivizohet

Kosovë
“A më shumë vlen Albini, apo atdheu ynë?” – Klinaku ripërsërit deklaratën për vrasjen e kryeministrit

“A më shumë vlen Albini, apo atdheu ynë?” – Klinaku ripërsërit deklaratën për vrasjen e kryeministrit

Kosovë
Kreu i OVL të UÇK, Klinaku: Më parë e vras Kurtin, sesa iku nga Kosova

Kreu i OVL të UÇK, Klinaku: Më parë e vras Kurtin, sesa iku nga Kosova

Kosovë
Klinaku: Arrestimi i Goxhajt u bë për t’i frikësuar njerëzit që e kundërshtojnë një gjykatë politike

Klinaku: Arrestimi i Goxhajt u bë për t’i frikësuar njerëzit që e kundërshtojnë një gjykatë politike

Drejtësi
Mbi 100 invalidë të UÇK-së në pritje për t’i ndëruarr protezat, detyrohen të kërkojnë borxhe

Mbi 100 invalidë të UÇK-së në pritje për t’i ndëruarr protezat, detyrohen të kërkojnë borxhe

Kosovë