LAJMI I FUNDIT:

OVL e UÇK-së në Mushtisht: Gjykata Speciale e mori për në Hagë, komandantin Sadik Halitjaha

OVL e UÇK-së në Mushtisht: Gjykata Speciale e mori për në Hagë, komandantin Sadik Halitjaha

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha sot është marrë nga Gjykata Speciale.

Kështu kanë bërë të ditur nga OVL e UÇK-së, nëndega në Mushtisht.

Halitjaha: Pyetjet e prokurorëve kanë qenë për luftën e UÇK-së
Lexo po ashtu Halitjaha: Pyetjet e prokurorëve kanë qenë për luftën e UÇK-së

Të njëjtit në një postim në rrjetin social në Facebook kanë shkruar se Halitjaha nuk është marrë nga Prokuroria Speciale, por nga gjykata.


“Marrjet për në Hagë vazhdojnë. Sot më 07 Nëntor 2023 e morën komandantin e ZOP-Sadik Halitjaha.

Kjo marrje nuk ishte sikur të tjerat, nuk ishte nga Prokuroria Speciale, por nga Gjykata!

Urojmë të ja dal për së mbari komandanti që kurrë në jetë nuk njohu dështim!

Si në luftë ashtu në paqe përherë gardian i Atdheut. I urojmë shëndet, vullnet dhe suksese në këto përballje të pa drejta e të pa barabarta! Urojmë dhe shpresojmë të dalësh sfidues dhe me nder. Njoftojnë Familjarët”, thuhet në postim.

Ndërkaq, për KlanKosova Halitjaha ka thënë se nuk është arrestuar, por është ftuar nga Gjykata Speciale.

Ndryshe, një vit më parë ish-komandantin e Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha, kishte marr një ftesë nga Gjykata Speciale.

Ai kishte dëshmuar në Gjykatën Speciale, ku kishte treguar se pyetjet e prokurorëve kanë qenë për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Mashtrimi me bitcoin, përfundon aksioni në rajonin e Prishtinës – njëri nga të arrestuarit zyrtar i Shërbimit Korrektues

Mashtrimi me bitcoin, përfundon aksioni në rajonin e Prishtinës – njëri nga të arrestuarit zyrtar i Shërbimit Korrektues

Lajme
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Aksident në hyrje të Lipjanit, e përfshirë edhe një veturë zyrtare

Aksident në hyrje të Lipjanit, e përfshirë edhe një veturë zyrtare

Agim Ademi
Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Tërmeti në Shqipëri, goditja e parë e fuqishme u shoqërua edhe nga dy lëkundje të tjera sizmike

Lajme
Vdes në QKUK një infermiere nga Malisheva - e njëjta ishte shtatzënë

Vdes në QKUK një infermiere nga Malisheva - e njëjta ishte shtatzënë

Kronika e Zezë
Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Kurti: Faton Hajrizi nuk duhet të shihet si hero – nevojitet hetim vendor e ndërkombëtar për rastin e tij

Lajme
Kalo në kategori