LAJMI I FUNDIT:

Oliver Varhelyi

264 Artikuj

Politico: Vendet e BE-së duan të ndëshkojnë Viktor Orbanin dhe Hungarinë, duke e lënë Olivér Várhelyi pa punë?

Politico: Vendet e BE-së duan të ndëshkojnë Viktor Orbanin dhe Hungarinë, duke e lënë Olivér Várhelyi pa punë?

Evropa
Varhelyi ia përmend Vuçiqit rezolutën për gjenocid në Srebrenicë: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, kyçe për në BE

Varhelyi ia përmend Vuçiqit rezolutën për gjenocid në Srebrenicë: Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, kyçe për në BE

Kosovë
Deklaratë e përbashkët e BE-së për fituesit në zgjedhje: Të zbatohen detyrimet e mbetura për nisjen e negociatave

Deklaratë e përbashkët e BE-së për fituesit në zgjedhje: Të zbatohen detyrimet e mbetura për nisjen e negociatave

Maqedonia e Veriut
Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Politikë
“Sulm ndaj sovranitetit të Kosovës” – reagime të shumta në “X” pas vendimit për heqjen e vizave për serbët e Kosovës me pasaporta të Serbisë

“Sulm ndaj sovranitetit të Kosovës” – reagime të shumta në “X” pas vendimit për heqjen e vizave për serbët e Kosovës me pasaporta të Serbisë

Kosovë
Varhelyi: Korniza negociuese për Maqedoninë e Veriut nuk do të ndryshohet

Varhelyi: Korniza negociuese për Maqedoninë e Veriut nuk do të ndryshohet

Politikë
Radev dhe Varhelyi presin që ndryshimet kushtetuese të kalojnë pas zgjedhjeve të 8 majit

Radev dhe Varhelyi presin që ndryshimet kushtetuese të kalojnë pas zgjedhjeve të 8 majit

Maqedonia e Veriut
Në BE arrihet marrëveshja për planin 6 miliardësh për rritje ekonomike në Ballkanin Perëndimor

Në BE arrihet marrëveshja për planin 6 miliardësh për rritje ekonomike në Ballkanin Perëndimor

Kosovë
6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, deklarata e Osmanit në Turqi dhe reagimi i Konjufcës për “sms” e Dejona Mihalit – lajmet e javës

Besnike Salihu
Deklaratat kryesore nga Samiti në Tiranë, 6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Deklaratat kryesore nga Samiti në Tiranë, 6 miliardë euro për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Kosovë
Samiti për integrimin e Ballkanit në BE përmes fotografive

Samiti për integrimin e Ballkanit në BE përmes fotografive

Shqipëri
Bllokimi nga Greqia, Varhelyi: Shqipëria gati për të hapur negociatat, fqinjësia e mirë nuk ndërtohet duke penguar njeri-tjetrin

Bllokimi nga Greqia, Varhelyi: Shqipëria gati për të hapur negociatat, fqinjësia e mirë nuk ndërtohet duke penguar njeri-tjetrin

Shqipëri
Plani i Rritjes i BE-së, Varhelyi: Rajonit duhet t’i ndahen edhe 6 miliardë euro të tjera

Plani i Rritjes i BE-së, Varhelyi: Rajonit duhet t’i ndahen edhe 6 miliardë euro të tjera

Shqipëri
Varhelyi takon Krasniqin në Bruksel: Situata në veri të Kosovës të zgjidhet me prioritet

Varhelyi takon Krasniqin në Bruksel: Situata në veri të Kosovës të zgjidhet me prioritet

Kosovë
Hasani takohet me Varhelyi-n, Shqipëri pret hapjen e kapitullit të parë për anëtarësimin

Hasani takohet me Varhelyi-n, Shqipëri pret hapjen e kapitullit të parë për anëtarësimin

Shqipëri
Varhelyi për Maqedoninë: Ndryshimet kushtetuese janë të rëndësishme, na shqetëson numri i madh i rasteve me korrupsion

Varhelyi për Maqedoninë: Ndryshimet kushtetuese janë të rëndësishme, na shqetëson numri i madh i rasteve me korrupsion

Politikë
Mariçiq-Varheyi: Maqedonia ka vend në BE, tani është momenti për përshpejtuar procesin e anëtarësimit

Mariçiq-Varheyi: Maqedonia ka vend në BE, tani është momenti për përshpejtuar procesin e anëtarësimit

Politikë
Një grup eurodeputetësh kërkon dorëheqjen e Oliver Varhelyit: Nuk është hera e parë që kalon kufirin

Një grup eurodeputetësh kërkon dorëheqjen e Oliver Varhelyit: Nuk është hera e parë që kalon kufirin

Evropa
Kovaçevski në takim me Varhelyi: Maqedonia e Veriut duhet sa më parë të bëhet pjesë e BE-së

Kovaçevski në takim me Varhelyi: Maqedonia e Veriut duhet sa më parë të bëhet pjesë e BE-së

Politikë
Varhelyi: Autorët e sulmit ndaj policëve në veri të sillen para drejtësisë

Varhelyi: Autorët e sulmit ndaj policëve në veri të sillen para drejtësisë

Kosovë
Varhelyi nga Tirana: BE e përkushtuar për të vulosur integrimin e Ballkanit

Varhelyi nga Tirana: BE e përkushtuar për të vulosur integrimin e Ballkanit

Shqipëri
Analistët thonë se mungesa e Kurtit në Tiranë është e dëmshme për Kosovën

Analistët thonë se mungesa e Kurtit në Tiranë është e dëmshme për Kosovën

Politikë
PE-ja miraton raportin për Shqipërinë, Santos: Procesi i anëtarësimit pritet të mbyllet deri në vitin 2030

PE-ja miraton raportin për Shqipërinë, Santos: Procesi i anëtarësimit pritet të mbyllet deri në vitin 2030

Shqipëri
A ndërlidhet vizita e komisionerit të BE-së me betimin e tre kryetarëve?

A ndërlidhet vizita e komisionerit të BE-së me betimin e tre kryetarëve?

Kosovë