LAJMI I FUNDIT:

Oliver Ivanoviq

366 Artikuj

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Bashkëshortja e Oliver Ivanoviqit dëshmon e përlotur në gjykimin e të akuzuarve për vrasjen e burrit të saj

Kosovë
Anulohet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, nuk ishte e pranishme ish-partnerja e tij

Anulohet seanca për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, nuk ishte e pranishme ish-partnerja e tij

Drejtësi
I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi, i caktohet masa e paraqitjes në polici 

I dyshuari për vrasjen e Ivanoviqit lirohet nga paraburgimi, i caktohet masa e paraqitjes në polici 

Drejtësi
Ish-partnerja e Oliver Ivanoviqit do të ftohet të dëshmojë për vrasjen përmes ndihmës juridike ndërkombëtare

Ish-partnerja e Oliver Ivanoviqit do të ftohet të dëshmojë për vrasjen përmes ndihmës juridike ndërkombëtare

Drejtësi
Haradinaj, Kurtit: Dje thuri lavde për Ivanoviqin e sot për Gjingjiqin, e ka një zor të madh

Haradinaj, Kurtit: Dje thuri lavde për Ivanoviqin e sot për Gjingjiqin, e ka një zor të madh

Kosovë
Historia e Afrim Cakës, njeriut që ia kushtoi jetën mbledhjes së dëshmive të krimeve të luftës në Kosovë

Historia e Afrim Cakës, njeriut që ia kushtoi jetën mbledhjes së dëshmive të krimeve të luftës në Kosovë

Kosovë
Anulohet seanca gjyqësore për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, avokati nuk arrin t’i sigurojë dëshmitarët që i ka propozuar

Anulohet seanca gjyqësore për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, avokati nuk arrin t’i sigurojë dëshmitarët që i ka propozuar

Drejtësi
Vrasja e Oliver Ivanoviqit, të akuzuarve iu ndërpriten të gjitha masat e sigurisë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, të akuzuarve iu ndërpriten të gjitha masat e sigurisë

Drejtësi
Rrëfehet qytetari që përjetoi masakrën në veri: Ka qenë natë tmerri, kemi më pak shpresa që drejtësia të vihet në vend

Rrëfehet qytetari që përjetoi masakrën në veri: Ka qenë natë tmerri, kemi më pak shpresa që drejtësia të vihet në vend

Kosovë
Bëhen ​23 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Bëhen ​23 vjet nga nata e tmerrit në veri të Mitrovicës

Kosovë
“Ivanoviqi vrau shqiptarë, mos e amnisto” – fëmijët e dëshmorëve vendosin pankartat në oborrin e Qeverisë

“Ivanoviqi vrau shqiptarë, mos e amnisto” – fëmijët e dëshmorëve vendosin pankartat në oborrin e Qeverisë

Kosovë
“Kryeministër mos na shkel në gjak” – fëmijët e dëshmorëve të UÇK-së kërkojnë dorëheqjen e Kurtit pas deklaratave për Ivanoviqin

“Kryeministër mos na shkel në gjak” – fëmijët e dëshmorëve të UÇK-së kërkojnë dorëheqjen e Kurtit pas deklaratave për Ivanoviqin

Kosovë
Abdixhiku: Skandalet me Berishajn dhe Ivanoviqin nuk mund të kalohen në heshtje – duam shkarkim dhe kërkim falje

Abdixhiku: Skandalet me Berishajn dhe Ivanoviqin nuk mund të kalohen në heshtje – duam shkarkim dhe kërkim falje

Kosovë
OVL-UÇK i bashkohet protestës kundër deklaratës së Kurtit për Ivanoviqin

OVL-UÇK i bashkohet protestës kundër deklaratës së Kurtit për Ivanoviqin

Kosovë
Videoja për Ivanoviqin, Konjufca: Mendimi im dhe i kryeministrit është i njëjti, ai është kriminel

Videoja për Ivanoviqin, Konjufca: Mendimi im dhe i kryeministrit është i njëjti, ai është kriminel

Kosovë
Blakaj: Ishte konfirmuar prezenca e Ivanoviqit kur u krye masakra në rrugën e “Kovaçëve”

Blakaj: Ishte konfirmuar prezenca e Ivanoviqit kur u krye masakra në rrugën e “Kovaçëve”

Kosovë
YIHR, Kurtit: Të akuzuarit për krime lufte nuk duhet të glorifikohen

YIHR, Kurtit: Të akuzuarit për krime lufte nuk duhet të glorifikohen

Kosovë
Deputeti i VV-së: Oliver Ivanoviqi ishte kriminel, nuk iu përshtat Vuçiqit dhe për këtë e eliminoi

Deputeti i VV-së: Oliver Ivanoviqi ishte kriminel, nuk iu përshtat Vuçiqit dhe për këtë e eliminoi

Kosovë
Pasi e përkujtoi Ivanoviqin, deputeti i PDK-së me porosi për Kurtin: Ka kaluar koha e Bogdan Bogdanoviqit dhe e UJDI-t!

Pasi e përkujtoi Ivanoviqin, deputeti i PDK-së me porosi për Kurtin: Ka kaluar koha e Bogdan Bogdanoviqit dhe e UJDI-t!

Kosovë
KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Kosovë
PSD e vendos fotografinë e Ivanoviqit para Qeverisë, Molliqaj e krahason Kurtin me Enver Hoxhën

PSD e vendos fotografinë e Ivanoviqit para Qeverisë, Molliqaj e krahason Kurtin me Enver Hoxhën

Kosovë
Analistët e konsiderojnë taktizim politik deklaratën e Kurtit për Oliver Ivanoviqin

Analistët e konsiderojnë taktizim politik deklaratën e Kurtit për Oliver Ivanoviqin

Ismail Jakupi
Përfshirja e Ivanoviq në “Rojet e Urës”, flet dëshmitari dhe i mbijetuari i i një masakre

Përfshirja e Ivanoviq në “Rojet e Urës”, flet dëshmitari dhe i mbijetuari i i një masakre

Kosovë