LAJMI I FUNDIT:

Nenad Rashiq

203 Artikuj

Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Hartimi i statutit të Asociacionit, Rashiq: S’duhet të ketë frikë për një bosnjëzim të Kosovës

Kosovë
Kurti takon partnerët e koalicionit nga komunitetet joshumicë, flasin për zgjedhjet parlamentare

Kurti takon partnerët e koalicionit nga komunitetet joshumicë, flasin për zgjedhjet parlamentare

Politikë
Denoncimi i Radomiroviq, Policia po heton rastin e dyshuar për tentim vrasje në veri

Denoncimi i Radomiroviq, Policia po heton rastin e dyshuar për tentim vrasje në veri

Siguri
Këshilltari i kryetarit shqiptar në Zubin Potok për mediat në Serbi: Lista Serbe e ka fajin për gjithçka

Këshilltari i kryetarit shqiptar në Zubin Potok për mediat në Serbi: Lista Serbe e ka fajin për gjithçka

Politikë
Rashiq për stërvitjet ushtarake serbe: Duan vetëm t’i tregojnë muskujt

Rashiq për stërvitjet ushtarake serbe: Duan vetëm t’i tregojnë muskujt

Siguri
Rashiq: Lista Serbe nuk ishte e gatshme për votim në veri, do të ishte humbje e Vuçiqit

Rashiq: Lista Serbe nuk ishte e gatshme për votim në veri, do të ishte humbje e Vuçiqit

Kosovë
Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kryeziu: Gjykata Kushtetuese e Kosovës nuk mund ta shqyrtojë draft-statutin e Asociacionit

Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kryeziu: Gjykata Kushtetuese e Kosovës nuk mund ta shqyrtojë draft-statutin e Asociacionit

Kosovë
Ndalesa e importeve nga Serbia rrit çmimet në Kosovë

Ndalesa e importeve nga Serbia rrit çmimet në Kosovë

Të Tjera
Ministria e Financave lanson masën për punësimin e qytetarëve në katër komunat veriore

Ministria e Financave lanson masën për punësimin e qytetarëve në katër komunat veriore

Financa
“Kur e pyeta për shtyrje, më tha jo”, Rashiq: Guvernatori i BQK-së është i vendosur se rregullorja është me vend

“Kur e pyeta për shtyrje, më tha jo”, Rashiq: Guvernatori i BQK-së është i vendosur se rregullorja është me vend

Kosovë
Rashiq ndan detaje nga takimi me Guvernatorin e BQK-së dhe Kurtin, lut serbët të injorojnë lajmet e rreme për mbylljen e institucioneve

Rashiq ndan detaje nga takimi me Guvernatorin e BQK-së dhe Kurtin, lut serbët të injorojnë lajmet e rreme për mbylljen e institucioneve

Kosovë
Ndalimi i dinarit serb, Ismaili takon ministrin Rashiq: Vetëm në katër komunat veriore operojnë katër degë bankare

Ndalimi i dinarit serb, Ismaili takon ministrin Rashiq: Vetëm në katër komunat veriore operojnë katër degë bankare

Kosovë
Qendra e skijimit “Brezovica”: Potencial i Kosovës apo kaos?

Qendra e skijimit “Brezovica”: Potencial i Kosovës apo kaos?

Ekonomi
Rashiq: Serbët në veri po shprehin interesim të madh për t’u punësuar në institucione

Rashiq: Serbët në veri po shprehin interesim të madh për t’u punësuar në institucione

Kosovë
Rashiq: Numër i vogël i serbëve nga Kosova votuan në zgjedhjet e Serbisë

Rashiq: Numër i vogël i serbëve nga Kosova votuan në zgjedhjet e Serbisë

Kosovë
Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Politikë
Serbia me dy evidenca të votuesve në Kosovë

Serbia me dy evidenca të votuesve në Kosovë

Politikë
Konferenca për komunitetet joshumicë, Kurti: Strehimin e familjeve të cenueshme e kemi prioritet

Konferenca për komunitetet joshumicë, Kurti: Strehimin e familjeve të cenueshme e kemi prioritet

Kosovë
Rashiq konfirmon, INTERPOL-i ka lëshuar urdhër-arrest për Radoiçiqin

Rashiq konfirmon, INTERPOL-i ka lëshuar urdhër-arrest për Radoiçiqin

Kosovë
Nevoja për besim mes serbëve dhe Qeverisë së Kosovës, Rashiq: Po punohet në zgjidhje strategjike afatgjatë të problemeve

Nevoja për besim mes serbëve dhe Qeverisë së Kosovës, Rashiq: Po punohet në zgjidhje strategjike afatgjatë të problemeve

Kosovë
Rashiq: Një e treta e serbëve janë zhvendosur nga Kosova për shkak të Listës serbe

Rashiq: Një e treta e serbëve janë zhvendosur nga Kosova për shkak të Listës serbe

Kosovë
Regjistrimi falas i automjeteve nga ato me targa ilegale në RKS, Rashiq: Vendimi vjen pas kërkesave të shumta të qytetarëve nga veriu

Regjistrimi falas i automjeteve nga ato me targa ilegale në RKS, Rashiq: Vendimi vjen pas kërkesave të shumta të qytetarëve nga veriu

Kosovë
Ministri Peci apo ministri Rashiq – cili shpenzoi më shumë para për gjashtë-shtatë muaj?

Ministri Peci apo ministri Rashiq – cili shpenzoi më shumë para për gjashtë-shtatë muaj?

Jehona Hulaj
Ministria e Shëndetësisë: Furnizimi me barna dhe pajisje mjekësore në institucionet shëndetësore në veri, trajtohet me prioritet

Ministria e Shëndetësisë: Furnizimi me barna dhe pajisje mjekësore në institucionet shëndetësore në veri, trajtohet me prioritet

Shëndetësi