LAJMI I FUNDIT:

Moti i ligë

161 Artikuj

Miliona amerikanë nën alarmin e stuhisë pas tornadove vdekjeprurëse

Miliona amerikanë nën alarmin e stuhisë pas tornadove vdekjeprurëse

Amerika
Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Amerika
Moti i ligë godet Afrikën e Jugut, erërat e forta rrokullisin kamionët dhe veturat në lëvizje – sikur të ishin nga letra

Moti i ligë godet Afrikën e Jugut, erërat e forta rrokullisin kamionët dhe veturat në lëvizje – sikur të ishin nga letra

Afrika
Moti i ligë godet Emiratet e Bashkuara Arabe: Shiu i madh dhe stuhitë shkaktojnë ndërprerje trafiku në Dubai dhe Abu Dhabi

Moti i ligë godet Emiratet e Bashkuara Arabe: Shiu i madh dhe stuhitë shkaktojnë ndërprerje trafiku në Dubai dhe Abu Dhabi

Azia
Stuhia “paralizon” SHBA-në, ndërpritet trafiku – raportohet për të vdekur

Stuhia “paralizon” SHBA-në, ndërpritet trafiku – raportohet për të vdekur

Amerika
SHBA goditet nga stuhia e fuqishme e dimrit, raportohet për 89 të vdekur

SHBA goditet nga stuhia e fuqishme e dimrit, raportohet për 89 të vdekur

Amerika
Gra e fëmijë të bllokuar në mes të rrugës në Iballë, bora arrin deri në një metër në Fushë-Arrëz

Gra e fëmijë të bllokuar në mes të rrugës në Iballë, bora arrin deri në një metër në Fushë-Arrëz

Shqipëri
Moti i keq, ministrja Balluku tregon situatën me bllokimin e rrugëve, energjinë elektrike dhe ujin e pijshëm

Moti i keq, ministrja Balluku tregon situatën me bllokimin e rrugëve, energjinë elektrike dhe ujin e pijshëm

Shqipëri
Kaos në Londër, rreth 30 mijë pasagjerë “ngujohen” në Shën Pancras si pasojë e sasisë së madhe të ujit që mbushi tunelin

Kaos në Londër, rreth 30 mijë pasagjerë “ngujohen” në Shën Pancras si pasojë e sasisë së madhe të ujit që mbushi tunelin

Evropa
Shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta godasin qytetin argjentinas, të paktën 13 të vdekur

Shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta godasin qytetin argjentinas, të paktën 13 të vdekur

Amerika Latine
Dallgët e mëdha dhe mbrojtësja e portit e ndanë në dysh anijen e mallrave në Turqi

Dallgët e mëdha dhe mbrojtësja e portit e ndanë në dysh anijen e mallrave në Turqi

Turqia
Moti i ligë kaplon Bullgarinë – nga stuhia e fuqishme, bora e shiu, humbin jetën dy persona

Moti i ligë kaplon Bullgarinë – nga stuhia e fuqishme, bora e shiu, humbin jetën dy persona

Bullgaria
“Ciaran” prek Shqipërinë, meterologët paralajmërojnë stuhi të tjera

“Ciaran” prek Shqipërinë, meterologët paralajmërojnë stuhi të tjera

Shqipëri
Moti i keq, dhjetëra fshatra pa energji elektrike në juglindje të Shqipërisë

Moti i keq, dhjetëra fshatra pa energji elektrike në juglindje të Shqipërisë

Shqipëri
Atlanta goditet nga moti i ligë, shoferi ngec brenda veturës nga niveli i ujit – policët i dalin në ndihmë

Atlanta goditet nga moti i ligë, shoferi ngec brenda veturës nga niveli i ujit – policët i dalin në ndihmë

Amerika
Moti i ligë godet Greqinë, ujërat “marrin me vete” gruan – në ndihmë i del një kalimtar rasti

Moti i ligë godet Greqinë, ujërat “marrin me vete” gruan – në ndihmë i del një kalimtar rasti

Greqia
Moti i ligë godet Gjermaninë, erërat e forta shkulëm pemë dhe shkatërruan shtëpitë – lëndohen 30 persona

Moti i ligë godet Gjermaninë, erërat e forta shkulëm pemë dhe shkatërruan shtëpitë – lëndohen 30 persona

Evropa
Një stuhi e fuqishme godet Mekën, besimtarët vraponin në zona të sigurta nga frika se mund ta pësojnë nga shiu i rrëmbyeshëm e erërat e fuqishme

Një stuhi e fuqishme godet Mekën, besimtarët vraponin në zona të sigurta nga frika se mund ta pësojnë nga shiu i rrëmbyeshëm e erërat e fuqishme

Azia
Shiu largon pushuesit, plazhe bosh dhe trafik i rënduar në bregdetin shqiptar

Shiu largon pushuesit, plazhe bosh dhe trafik i rënduar në bregdetin shqiptar

Shqipëri
A do të preket edhe Kosova nga stuhia që ka goditur rajonin, tregojnë nga IHMK

A do të preket edhe Kosova nga stuhia që ka goditur rajonin, tregojnë nga IHMK

Donjeta Zeqiraj
Moti i ligë në Itali, breshëri dëmton aeroplanin – piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente

Moti i ligë në Itali, breshëri dëmton aeroplanin – piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente

Evropa
Erërat e forta rrëzojnë vinçin në Zagreb, punonjësi që gjendej brenda kabinës i shpëton vdekjes – publikohen pamjet rrëqethëse

Erërat e forta rrëzojnë vinçin në Zagreb, punonjësi që gjendej brenda kabinës i shpëton vdekjes – publikohen pamjet rrëqethëse

Kroacia
Erërat e fuqishme që frynin me 180 kilometra në orë, “marrin me vete” kulmin e një shkolle të mesme në Kroaci

Erërat e fuqishme që frynin me 180 kilometra në orë, “marrin me vete” kulmin e një shkolle të mesme në Kroaci

Kroacia
Paralajmërimet për stuhi dhe rrufe, IHMK-ja jep instruksione se si duhet vepruar në këto raste

Paralajmërimet për stuhi dhe rrufe, IHMK-ja jep instruksione se si duhet vepruar në këto raste

Kosovë