LAJMI I FUNDIT:

Atlanta goditet nga moti i ligë, shoferi ngec brenda veturës nga niveli i ujit – policët i dalin në ndihmë

Atlanta goditet nga moti i ligë, shoferi ngec brenda veturës nga niveli i ujit – policët i dalin në ndihmë

Atlanta në SHBA është goditur nga moti i ligë, ku si pasojë e reshjeve të dendura ka pasur përmbytje në shumë zona.

Reklama

Një person që ishte në veturën e tij kishte ngecur brenda, për shkak të nivelit të ujit nga përmbytjet, transmeton Telegrafi.

Ishte patrulla e policisë që rastisi dhe i doli në ndihmë qytetarit që kishte ngecur në veturë, dhe për ta nxjerrë u detyruan të thyejnë xhamin.

Shpëtimi ndodhi në rrugën Peachtree në afërsi të shtabit të departamentit të emergjencave.

Niveli i ujit ishte aq i madh, sa që personi që kishte ngecur në veturë nuk mund të hapte derën. E po të mos ishin policët, ai sigurisht se do ta pësonte keq. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Turqia
E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

Evropa
Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Kroacia
Kalo në kategori