LAJMI I FUNDIT:

Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Një video amatore rrëqethës shfaq pasojat e një serie të tornadove që goditën Shtetet e Bashkuara gjatë fundjavës së kaluar – ku si pasojë humbën jetën pesë persona.

Jesse Rossi, e bija e tij 12-vjeçe dhe nëna e saj ishin shumë afër vdekjes derisa po udhëtonin në afërsi të Marietta në jug të Oklahomas, transmeton Telegrafi.

Vetura e tyre për pak sa nuk u përplas direkt nga një kamion që u rrokullis nga erërat e fuqishme, kurse tërë ngjarja u regjistrua dhe transmetua drejtpërdrejt në Facebook.


Në anën tjetër një ngjarje tjetër në Nebraska, tregon pamjet kur një copë e madhe metali bie direkt para veturës së një familje tjetër amerikane, që për fat të mirë i shpëtuan më të keqes.

Mediat amerikane raportojnë se të paktën 25 tornado kanë goditur Shtetet e Bashkuara gjatë të dielës, ku mijëra qytetarë mbetën pa energji elektrike dhe qindra tjerë u lënduan. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Amerika
Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Amerika
Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Amerika
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Kalo në kategori