LAJMI I FUNDIT:

Tornado

140 Artikuj

Stuhitë dhe tornadot godasin Chicagon, shkulën pemë e shtylla elektrike – 460 mijë klientë e biznese mbetën pa rrymë

Stuhitë dhe tornadot godasin Chicagon, shkulën pemë e shtylla elektrike – 460 mijë klientë e biznese mbetën pa rrymë

Amerika
Pamje dramatike: Tornado lë pesë të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Kinën lindore

Pamje dramatike: Tornado lë pesë të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Kinën lindore

Azia
Tornado godet SHBA-në, një fëmijë dy-vjeçar i vrarë dhe të tjerë të plagosur

Tornado godet SHBA-në, një fëmijë dy-vjeçar i vrarë dhe të tjerë të plagosur

Nga Bota
Miliona amerikanë nën alarmin e stuhisë pas tornadove vdekjeprurëse

Miliona amerikanë nën alarmin e stuhisë pas tornadove vdekjeprurëse

Amerika
Stuhitë e fuqishme godasin Teksasin, raportohet për të lënduar

Stuhitë e fuqishme godasin Teksasin, raportohet për të lënduar

Nga Bota
Tornado në Iowa ia merr jetën disa personave – qyteti Greenfield shndërrohet në rrënoja

Tornado në Iowa ia merr jetën disa personave – qyteti Greenfield shndërrohet në rrënoja

Amerika
Tornadoja merr “me vete” depon në Nebraska, erërat frynin me shpejtësi mbi 250 km/h – nuk raportohet për të lënduar

Tornadoja merr “me vete” depon në Nebraska, erërat frynin me shpejtësi mbi 250 km/h – nuk raportohet për të lënduar

Amerika
Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Pasojat e tornadove në SHBA, kamioni rrokulliset nga erërat e forta – për pak sa nuk përplaset direkt me një veturë

Amerika
Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Momenti kur tornado e frikshme – që la pesë të vdekur – godet linjat elektrike në Guangdong të Kinës

Azia
Të paktën katër të vdekur nga një tornado në Oklahoma – kërcënimi i stuhive të forta vazhdon nga Missouri në Teksas

Të paktën katër të vdekur nga një tornado në Oklahoma – kërcënimi i stuhive të forta vazhdon nga Missouri në Teksas

Amerika
Me tornado në sfond, amerikanja i propozon partnerit të saj

Me tornado në sfond, amerikanja i propozon partnerit të saj

Interesante
Pamje të një tornadoje në Nebraska ndërsa moti i keq godet zonën

Pamje të një tornadoje në Nebraska ndërsa moti i keq godet zonën

Amerika
Të paktën gjashtë të vdekur dhe 100 të lënduar nga “një grumbull” i tornadove në SHBA

Të paktën gjashtë të vdekur dhe 100 të lënduar nga “një grumbull” i tornadove në SHBA

Amerika
Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Greqia
Një tornado përfshiu të mërkurën pjesë të Belgjikës – forca e saj duket qartë në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale

Një tornado përfshiu të mërkurën pjesë të Belgjikës – forca e saj duket qartë në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale

Evropa
Nënë e bir humbin jetën nga tornadoja shkatërruese në Tennessee, gruaja e pafat u gjet duke mbajtur fëmijën në krahë

Nënë e bir humbin jetën nga tornadoja shkatërruese në Tennessee, gruaja e pafat u gjet duke mbajtur fëmijën në krahë

Amerika
Tornado godet Tennesse në SHBA, humbin jetën gjashtë persona – dhjetëra tjerë lëndohen

Tornado godet Tennesse në SHBA, humbin jetën gjashtë persona – dhjetëra tjerë lëndohen

Amerika
Skena të frikshme nga Italia, tornadot shfaqen në det – nuk shkaktojnë dëme

Skena të frikshme nga Italia, tornadot shfaqen në det – nuk shkaktojnë dëme

Evropa
Tornado merr gjithçka përpara, pamje dramatike nga Milano

Tornado merr gjithçka përpara, pamje dramatike nga Milano

Evropa
Çfarë janë “stuhitë rrotulluese”, ku janë më shkatërruese dhe cila është situata në Evropë?

Çfarë janë “stuhitë rrotulluese”, ku janë më shkatërruese dhe cila është situata në Evropë?

Nga Bota
Skena të frikshme në Çikago, tornado godet qendrën e qytetit – aeroportet nuk funksionojnë

Skena të frikshme në Çikago, tornado godet qendrën e qytetit – aeroportet nuk funksionojnë

Amerika
Tornadot dhe stuhitë e fuqishme godasin SHBA-të, humbin jetën tre persona në Indiana dhe Arkansas

Tornadot dhe stuhitë e fuqishme godasin SHBA-të, humbin jetën tre persona në Indiana dhe Arkansas

Amerika
Të paktën katër të vdekur dhe dëme të mëdha materiale, pasi një tornado goditi një qytet veriperëndimor të Teksasit

Të paktën katër të vdekur dhe dëme të mëdha materiale, pasi një tornado goditi një qytet veriperëndimor të Teksasit

Amerika
Shikoni pamjet kur “Dominator 3”, kamionçina e blinduar e Ford futet në një tornado

Shikoni pamjet kur “Dominator 3”, kamionçina e blinduar e Ford futet në një tornado

Auto Fun


mob5