LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Mbrojtjes

164 Artikuj

Mehaj: 73 për qind e qytetarëve i besojnë FSK-së

Mehaj: 73 për qind e qytetarëve i besojnë FSK-së

Siguri
Dronët Bayraktar arrijnë në Kosovë?

Dronët Bayraktar arrijnë në Kosovë?

Kosovë
Ushtarët e FSK-së do të mund të blejnë artikuj me zbritje në dyqane të caktuara

Ushtarët e FSK-së do të mund të blejnë artikuj me zbritje në dyqane të caktuara

Biznes
Nënshkruhet memorandumi, artet marciale përfshihen në programet e FSK-së

Nënshkruhet memorandumi, artet marciale përfshihen në programet e FSK-së

Siguri
Takimi i dhjetë i Grupit të Kontaktit për Ukrainën, Mehaj: Krah për krah me partnerët tanë

Takimi i dhjetë i Grupit të Kontaktit për Ukrainën, Mehaj: Krah për krah me partnerët tanë

Kosovë
Testimi fizik i të rinjve, Mehaj: Vajza e djem mezi presin t’i bashkohen FSK-së

Testimi fizik i të rinjve, Mehaj: Vajza e djem mezi presin t’i bashkohen FSK-së

Kosovë
Momenti kur ushtarët e FSK-së bashkohen me familjarë, pas përfundimit të misionit në Ishujt Falkland

Momenti kur ushtarët e FSK-së bashkohen me familjarë, pas përfundimit të misionit në Ishujt Falkland

Kosovë
Ambasada britanike në Prishtinë krenare me intervenimin e FSK-së në Turqi

Ambasada britanike në Prishtinë krenare me intervenimin e FSK-së në Turqi

Kosovë
Musliu: 16 pjesëtarë të FSK-së janë larguar nga shërbimi që nga fillimi i këtij viti

Musliu: 16 pjesëtarë të FSK-së janë larguar nga shërbimi që nga fillimi i këtij viti

Kosovë
​Ministrat e mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi nesër në Kosovë

​Ministrat e mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi nesër në Kosovë

Kosovë
Mehaj publikon pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të FSK-së në Turqi

Mehaj publikon pamje nga operacioni i kërkim-shpëtimit të FSK-së në Turqi

Siguri
AKB-ja dhe Ministria e Mbrojtjes nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

AKB-ja dhe Ministria e Mbrojtjes nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Biznes
Gjendja e rënduar pas vërshimeve, Mehaj: Jemi të gatshëm për të reaguar bashkë me ekipet e specializuara të FSK-së

Gjendja e rënduar pas vërshimeve, Mehaj: Jemi të gatshëm për të reaguar bashkë me ekipet e specializuara të FSK-së

Kosovë
I dyshuari për plagosjen e dyfishtë në Shtërpcë pjesëtar i FSK-së, Mehaj: Do të trajtohet sipas rregulloreve dhe ligjeve në fuqi

I dyshuari për plagosjen e dyfishtë në Shtërpcë pjesëtar i FSK-së, Mehaj: Do të trajtohet sipas rregulloreve dhe ligjeve në fuqi

Kosovë
Mehaj: Do të vlerësohet kontributi i secilit dëshmor që ka dhënë jetën për Kosovën

Mehaj: Do të vlerësohet kontributi i secilit dëshmor që ka dhënë jetën për Kosovën

Kosovë
Ministri Peleshi informon mbi situatën e përmbytjeve në veri të Shqipërisë: Reshjet po zhvendosen në jug

Ministri Peleshi informon mbi situatën e përmbytjeve në veri të Shqipërisë: Reshjet po zhvendosen në jug

Shqipëri
Mehaj në takim me kongresmenin Torres ripërsëritë kërkesën për bazë të përhershme ushtarake amerikane në Kosovë

Mehaj në takim me kongresmenin Torres ripërsëritë kërkesën për bazë të përhershme ushtarake amerikane në Kosovë

Kosovë
Mehaj viziton të akuzuarit në Hagë: Të gjithë me moral të lartë e të fortë ashtu siç ka qenë UÇK-ja

Mehaj viziton të akuzuarit në Hagë: Të gjithë me moral të lartë e të fortë ashtu siç ka qenë UÇK-ja

Kosovë
Ministria e Mbrojtjes mohon se FSK nderoi pllakën dedikuar ushtarëve serbë të vrarë gjatë Luftës së Parë Botërore

Ministria e Mbrojtjes mohon se FSK nderoi pllakën dedikuar ushtarëve serbë të vrarë gjatë Luftës së Parë Botërore

Kosovë
Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë pritet me nderimet më të larta ushtarake në Kosovë

Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë pritet me nderimet më të larta ushtarake në Kosovë

Kosovë
Ambasadorja amerikane takon Peleshin: Diskutuam për forcimin e mbrojtjes kibernetike

Ambasadorja amerikane takon Peleshin: Diskutuam për forcimin e mbrojtjes kibernetike

Shqipëri
Ushtarët që shërbejnë jashtë vendit tashmë do të kenë sigurim shëndetësor

Ushtarët që shërbejnë jashtë vendit tashmë do të kenë sigurim shëndetësor

Siguri
​Kuvendi miratoi tri Projektligje për FSK-në dhe Ministrinë e Mbrojtjes

​Kuvendi miratoi tri Projektligje për FSK-në dhe Ministrinë e Mbrojtjes

Kosovë
Ministria e Mbrojtjes: Dy ushtarakët e lënduar ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Ministria e Mbrojtjes: Dy ushtarakët e lënduar ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Shqipëri