LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Mbrojtjes e Kosovës

190 Artikuj

FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

Kosovë
Mbi 20 mijë euro shpenzime nga ish-ministri Mehaj dhe zëvendësit e tij në gjysmën e parë të vitit

Mbi 20 mijë euro shpenzime nga ish-ministri Mehaj dhe zëvendësit e tij në gjysmën e parë të vitit

Jehona Hulaj
Të hënën mbahet “Dita e Hapur”, qytetarët mund të shohin nga afër pajisje, armatim dhe aktivitete të ndryshme të FSK-së

Të hënën mbahet “Dita e Hapur”, qytetarët mund të shohin nga afër pajisje, armatim dhe aktivitete të ndryshme të FSK-së

Kosovë
Shqipëria dhe Kosova diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit ushtarak

Shqipëria dhe Kosova diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit ushtarak

Kosovë
Pronari i kompanisë “Baykar” viziton Kosovën pas blerjes së dronëve – dekorohet me medalje “Shërbim të Shquar”

Pronari i kompanisë “Baykar” viziton Kosovën pas blerjes së dronëve – dekorohet me medalje “Shërbim të Shquar”

Kosovë
Bajrami: Siguria kibernetike është problem global, të adresohet nga të gjitha qeveritë së bashku

Bajrami: Siguria kibernetike është problem global, të adresohet nga të gjitha qeveritë së bashku

Mirjeta Hajzeraj
Ministri i Mbrojtjes së Turqisë pritet me nderime të larta shtetërore në Kosovë

Ministri i Mbrojtjes së Turqisë pritet me nderime të larta shtetërore në Kosovë

Kosovë
Maqedonci tregon kur mund të dërgohet në pjesën veriore Forca e Sigurisë së Kosovës

Maqedonci tregon kur mund të dërgohet në pjesën veriore Forca e Sigurisë së Kosovës

Siguri
Zhvillimet në veri, ministri Maqedonci: Dorasit sigurisht se nuk mund të jenë tjetër përveçse kriminel të dirigjuar nga Beogradi

Zhvillimet në veri, ministri Maqedonci: Dorasit sigurisht se nuk mund të jenë tjetër përveçse kriminel të dirigjuar nga Beogradi

Kosovë
Peleshi pret Maqedoncin në Tiranë: Shqipëria do të vijojë mbështetjen ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare

Peleshi pret Maqedoncin në Tiranë: Shqipëria do të vijojë mbështetjen ndaj Kosovës në arenën ndërkombëtare

Shqipëri
Ushtarakët nga Kosova tregojnë rezultate të larta në akademitë ushtarake të Turqisë

Ushtarakët nga Kosova tregojnë rezultate të larta në akademitë ushtarake të Turqisë

Siguri
Kroacia rikonfirmon mbështetjen ndaj Kosovës për anëtarësim në organizatat euro-atlantike

Kroacia rikonfirmon mbështetjen ndaj Kosovës për anëtarësim në organizatat euro-atlantike

Kosovë
Haradinaj falënderon ministrin Mehaj për shërbimin ndaj atdheut

Haradinaj falënderon ministrin Mehaj për shërbimin ndaj atdheut

Kosovë
Sëmundja e gruas, arsyeja e dorëheqjes së Mehajt nga pozita e ministrit

Sëmundja e gruas, arsyeja e dorëheqjes së Mehajt nga pozita e ministrit

Kosovë
Maqedonci pas pranimit të detyrës: Pas 25 vitesh me uniformë, nga sot ka nisur një kapitull i ri për mua si ushtarak

Maqedonci pas pranimit të detyrës: Pas 25 vitesh me uniformë, nga sot ka nisur një kapitull i ri për mua si ushtarak

Kosovë
Oficeri i FSK-së shpëton nënën dhe vajzën e saj nga mbytja në Shëngjin

Oficeri i FSK-së shpëton nënën dhe vajzën e saj nga mbytja në Shëngjin

Kosovë
Çfarë dihet për donacionet në Fondin e Sigurisë?

Çfarë dihet për donacionet në Fondin e Sigurisë?

Siguri
30 hektarë në Suharekë i kalojnë në pronësi Ministrisë së Mbrojtjes

30 hektarë në Suharekë i kalojnë në pronësi Ministrisë së Mbrojtjes

Kosovë
Armatimi i ushtrisë, Mehaj thirrje qytetarëve të japin kontribut duke dhuruar në Fondin e Sigurisë

Armatimi i ushtrisë, Mehaj thirrje qytetarëve të japin kontribut duke dhuruar në Fondin e Sigurisë

Siguri
Dronët Bayraktar, Mehaj: Prioriteti im kryesor është blerja e armatimit

Dronët Bayraktar, Mehaj: Prioriteti im kryesor është blerja e armatimit

Kosovë
Me ushtri por pa gjykatë ushtarake

Me ushtri por pa gjykatë ushtarake

Kosovë
Dy oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin e ushtrisë amerikane

Dy oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin e ushtrisë amerikane

Kosovë
Mehaj: Pas Shqipërisë dhe me Kosovën si pjesë të NATO-s, ardhmëria e sigurisë së shqiptarëve do të merrte garanci jetike

Mehaj: Pas Shqipërisë dhe me Kosovën si pjesë të NATO-s, ardhmëria e sigurisë së shqiptarëve do të merrte garanci jetike

Kosovë
Bëhen bashkë ish-ministrat e Mbrojtjes dhe ish-komandantët e UÇK-së

Bëhen bashkë ish-ministrat e Mbrojtjes dhe ish-komandantët e UÇK-së

Siguri