LAJMI I FUNDIT:

Macja

194 Artikuj

Kjo është raca më e shtrenjtë e maceve në botë, vetëm të pasurit mund ta përballojnë atë

Kjo është raca më e shtrenjtë e maceve në botë, vetëm të pasurit mund ta përballojnë atë

Kërshëri
Ja në cilën bibliotekë në vend të pagesës për librin e humbur duhet ta dorëzoni një foto maceje

Ja në cilën bibliotekë në vend të pagesës për librin e humbur duhet ta dorëzoni një foto maceje

Interesante
Pas tetë ditësh, një mace e gjallë u gjet në vendin e një zjarri shkatërrues në Spanjë

Pas tetë ditësh, një mace e gjallë u gjet në vendin e një zjarri shkatërrues në Spanjë

Evropa
Shikoni se si kjo mace i bie pianos, videoja ka grumbulluar miliona shikime

Shikoni se si kjo mace i bie pianos, videoja ka grumbulluar miliona shikime

Virale
Si ta zgjidhni emrin e maces suaj që ajo t’i përgjigjet thirrjes?

Si ta zgjidhni emrin e maces suaj që ajo t’i përgjigjet thirrjes?

Kërshëri
Macet në Amsterdam pritet të kenë një zile në qafë

Macet në Amsterdam pritet të kenë një zile në qafë

Interesante
Përdoruesja në TikTok ndau një truk interesant, për t’i mbajtur macet larg nga pema e Krishtlindjeve

Përdoruesja në TikTok ndau një truk interesant, për t’i mbajtur macet larg nga pema e Krishtlindjeve

Interesante
Shikoni se çfarë bën kjo mace derisa pronarja e saj është në gjumë, videoja mblodhi 17 milionë shikime

Shikoni se çfarë bën kjo mace derisa pronarja e saj është në gjumë, videoja mblodhi 17 milionë shikime

Virale
Ky iluzion optik “zbulon tiparet e personalitetit tuaj – në varësi të kafshës që dalloni së pari”

Ky iluzion optik “zbulon tiparet e personalitetit tuaj – në varësi të kafshës që dalloni së pari”

Fun Lajme
A janë maçokët më përkëdhelës se macet?

A janë maçokët më përkëdhelës se macet?

Kërshëri
Macja bëri të qeshin të gjithë me reagimin e saj ndaj veterinerit

Macja bëri të qeshin të gjithë me reagimin e saj ndaj veterinerit

Interesante
Kjo video ka grumbulluar miliona shikime, shihni se si macja përshëndet pronarin e saj kur shkon në punë

Kjo video ka grumbulluar miliona shikime, shihni se si macja përshëndet pronarin e saj kur shkon në punë

Virale
Si të shpëtojmë nga kondensimi në dritare: Dy zgjidhje të lira dhe të thjeshta

Si të shpëtojmë nga kondensimi në dritare: Dy zgjidhje të lira dhe të thjeshta

Bëje vet
Në Angli u gjet një mace me dy hundë

Në Angli u gjet një mace me dy hundë

Interesante
Çfarë duhet të bëni nëse macja vazhdimisht jua prish gjumin natën?

Çfarë duhet të bëni nëse macja vazhdimisht jua prish gjumin natën?

Kërshëri
Mendoni që i dini të gjitha mbi qentë dhe macet?

Mendoni që i dini të gjitha mbi qentë dhe macet?

A e dini se...
Përse macet sulmojnë?

Përse macet sulmojnë?

Këshilla për kafshët
A mund ta ndiejë një mace se jeni shtatzënë?

A mund ta ndiejë një mace se jeni shtatzënë?

Shtatzëna
Macja thyen rekordin botëror të Guinness për kërcim me litar

Macja thyen rekordin botëror të Guinness për kërcim me litar

Interesante
Gazetari i BBC-së po raportonte për kopshtet në Mançester, macja e ndërpret gjatë transmetimit direkt

Gazetari i BBC-së po raportonte për kopshtet në Mançester, macja e ndërpret gjatë transmetimit direkt

Fun Lajme
Macja e ndjek dhe e përzë ariun nga oborri i pronarit të saj

Macja e ndjek dhe e përzë ariun nga oborri i pronarit të saj

Fun Lajme
Macja juaj ka një instinkt shumë të fortë gjuetie? Ja mënyrat e provuara për ta qetësuar atë

Macja juaj ka një instinkt shumë të fortë gjuetie? Ja mënyrat e provuara për ta qetësuar atë

Kujdesi për kafshët
Një mace e humbur në Tajlandë u kthye në shtëpi me një shënim rreth qafës

Një mace e humbur në Tajlandë u kthye në shtëpi me një shënim rreth qafës

Fun Lajme
Përse macet rrëzojnë gjërat nga tavolina, raftet apo nga ndonjë vend tjetër?

Përse macet rrëzojnë gjërat nga tavolina, raftet apo nga ndonjë vend tjetër?

Kërshëri