LAJMI I FUNDIT:

Lutfi Haziri

1022 Artikuj

Haziri: Kriza në veri të vendit, e shtata e prodhuar në mandatin e Kurtit

Haziri: Kriza në veri të vendit, e shtata e prodhuar në mandatin e Kurtit

Kosovë
VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

Komunat
Haziri i kërkon Osmanit ta ushtrojë detyrën kushtetuese për uljen e tensioneve në veri

Haziri i kërkon Osmanit ta ushtrojë detyrën kushtetuese për uljen e tensioneve në veri

Kosovë
Haziri i reagon Von Cramonit: Çfarë dreqin ke me policët, ata zbatojnë urdhrat e Albin Kurtit

Haziri i reagon Von Cramonit: Çfarë dreqin ke me policët, ata zbatojnë urdhrat e Albin Kurtit

Politikë
Haziri me akuza ndaj Kurtit: Qeveria në qiell e populli në buqillë

Haziri me akuza ndaj Kurtit: Qeveria në qiell e populli në buqillë

Kosovë
Haziri: Kurti do mbahet mend si autori i marrëveshjes më të dhimbshme

Haziri: Kurti do mbahet mend si autori i marrëveshjes më të dhimbshme

Politikë
Haziri: Kurti e ka ndërtuar vizionin e tij në punën e Isa Mustafës, por iu deshën 8 vite për këtë

Haziri: Kurti e ka ndërtuar vizionin e tij në punën e Isa Mustafës, por iu deshën 8 vite për këtë

Kosovë
Haziri ka dy fjalë për Konjufcën: Isa Mustafën për Asociacion duhesh me përqafë

Haziri ka dy fjalë për Konjufcën: Isa Mustafën për Asociacion duhesh me përqafë

Kosovë
LDK me akuza ndaj VV-së për qeverisjen në Gjilan: Po i trajton si të huaja projektet që i lamë të gatshme për t’i vazhduar

LDK me akuza ndaj VV-së për qeverisjen në Gjilan: Po i trajton si të huaja projektet që i lamë të gatshme për t’i vazhduar

Komunat
“Deklaratat e Kurtit e Osmanit lojë politike”, “Qeveria nuk ka mandat të propozojë draft për Asociacionin” – gjithçka nga intervista me Hazirin

“Deklaratat e Kurtit e Osmanit lojë politike”, “Qeveria nuk ka mandat të propozojë draft për Asociacionin” – gjithçka nga intervista me Hazirin

Kosovë
Haziri i quan lojë politike deklaratat e Kurtit dhe Osmanit për Asociacionin – draftin mund ta bëjë vetëm ekipi menaxhues

Haziri i quan lojë politike deklaratat e Kurtit dhe Osmanit për Asociacionin – draftin mund ta bëjë vetëm ekipi menaxhues

Kosovë
Haziri për Deklaratën për të Zhdukurit: Kurti e përdori politikisht plagën më të madhe të Kosovës për të mbuluar draftimin e Asociacionit

Haziri për Deklaratën për të Zhdukurit: Kurti e përdori politikisht plagën më të madhe të Kosovës për të mbuluar draftimin e Asociacionit

Kosovë
Haziri: Nuk kemi parë emra dhe eksponentë të LDK-së që do të jenë subjekt i zbardhjes së drejtësisë në Hagë

Haziri: Nuk kemi parë emra dhe eksponentë të LDK-së që do të jenë subjekt i zbardhjes së drejtësisë në Hagë

Drejtësi
Haziri: Kemi Qeveri që ka nxjerrë vendime anti-kushtetuese dhe nuk zbaton vendimet e gjykatës

Haziri: Kemi Qeveri që ka nxjerrë vendime anti-kushtetuese dhe nuk zbaton vendimet e gjykatës

Politikë
Lutfi Haziri në përkrahje të “Marshit për Drejtësi”, thotë se edhe Rugova kishte thënë që “UÇK-ja ishte krijuar nga populli”

Lutfi Haziri në përkrahje të “Marshit për Drejtësi”, thotë se edhe Rugova kishte thënë që “UÇK-ja ishte krijuar nga populli”

Kosovë
Haziri: Dialogu me politikën e Kurtit është në regres

Haziri: Dialogu me politikën e Kurtit është në regres

Kosovë
Haziri: Takimi i Ohrit mund ta komplikojë procesin e dialogut

Haziri: Takimi i Ohrit mund ta komplikojë procesin e dialogut

Politikë
Takimi i së hënës në Bruksel, Haziri: Kurti e ka ditën për të dëshmuar nëse është kundër ndarjes së Kosovës apo jo

Takimi i së hënës në Bruksel, Haziri: Kurti e ka ditën për të dëshmuar nëse është kundër ndarjes së Kosovës apo jo

Politikë
Haziri: Koha t’i bëhet presion Serbisë ta njohë Kosovën – roli i Rusisë është dobësuar

Haziri: Koha t’i bëhet presion Serbisë ta njohë Kosovën – roli i Rusisë është dobësuar

Kosovë
Haziri: Asociacioni është kompetencë dhe përgjegjësi vetëm e institucioneve të Kosovës

Haziri: Asociacioni është kompetencë dhe përgjegjësi vetëm e institucioneve të Kosovës

Kosovë
Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Kosovë
Haziri akuzon VV-në në Gjilan: E hoqën Akademinë përkujtimore për Rugovën nga kalendari i manifestimit “Flaka e Janarit”

Haziri akuzon VV-në në Gjilan: E hoqën Akademinë përkujtimore për Rugovën nga kalendari i manifestimit “Flaka e Janarit”

Kosovë
Ndërron jetë stomatologu Sefiu nga Gjilani në trevjetorin e vdekjes së babait të tij

Ndërron jetë stomatologu Sefiu nga Gjilani në trevjetorin e vdekjes së babait të tij

Kosovë
Haziri: Vlerësimi i Chollet për Kosovën duhet të na gëzojë

Haziri: Vlerësimi i Chollet për Kosovën duhet të na gëzojë

Kosovë