LAJMI I FUNDIT:

Kujdesi për lëkurën

163 Artikuj

Teknika e kujdesit të fytyrës e aktores Elizabeth Taylor: Mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe rrudhat

Teknika e kujdesit të fytyrës e aktores Elizabeth Taylor: Mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe rrudhat

Këshilla Estetike
Jennifer Aniston praktikon tri ushtrime për një linjë të mirë të trupit! Nuk zgjasin shumë dhe e shtrëngojnë trupin

Jennifer Aniston praktikon tri ushtrime për një linjë të mirë të trupit! Nuk zgjasin shumë dhe e shtrëngojnë trupin

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ju janë shfaqur rrudhat e para? Kjo është mënyra se si t’i reduktoni

Ju janë shfaqur rrudhat e para? Kjo është mënyra se si t’i reduktoni

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pesë gabimet që po bëni me lëkurën tuaj këtë dimër

Pesë gabimet që po bëni me lëkurën tuaj këtë dimër

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Përzieni pudrën dhe kremin e hidratimit, ruajeni lëkurën e fytyrës që është e thatë në dimër

Përzieni pudrën dhe kremin e hidratimit, ruajeni lëkurën e fytyrës që është e thatë në dimër

Këshilla Estetike
Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A rekomandohet përdorimi i pecetave të lagura

A rekomandohet përdorimi i pecetave të lagura

Këshilla Lifestyle
Gwyneth Paltrow tregoi muskujt e formësuar në pozat me bikini

Gwyneth Paltrow tregoi muskujt e formësuar në pozat me bikini

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dermatologët tregojnë tri metoda për ta forcuar dhe hidratuar lëkurën e rrudhur dhe të vrazhdë

Dermatologët tregojnë tri metoda për ta forcuar dhe hidratuar lëkurën e rrudhur dhe të vrazhdë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kujdesi për trupin në ditë të ftohta: Bëni vetë pilingun tuaj natyral

Kujdesi për trupin në ditë të ftohta: Bëni vetë pilingun tuaj natyral

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Karriera
Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë – parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë – parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Grim
Më shumë dëm se dobi: Pesë preparate kozmetike të cilat shumica e femrave i përdorin gabimisht!

Më shumë dëm se dobi: Pesë preparate kozmetike të cilat shumica e femrave i përdorin gabimisht!

Këshilla Estetike
Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Vaji i kërpit është një bazë e shkëlqyeshme për grim – nuk i mbyll poret

Vaji i kërpit është një bazë e shkëlqyeshme për grim – nuk i mbyll poret

Këshilla Estetike
Femrat ‘të çmendura’ pas trendit të ri: Duan të kenë “lëkurë qelqi”

Femrat ‘të çmendura’ pas trendit të ri: Duan të kenë “lëkurë qelqi”

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Lëkurën e yndyrshme si ta rikthesh “në formë”

Lëkurën e yndyrshme si ta rikthesh “në formë”

Këshilla Estetike
‘Ndaleni kohën’ – dermatologia thotë se merr pesë suplemente të lira për ta sfiduar plakjen

‘Ndaleni kohën’ – dermatologia thotë se merr pesë suplemente të lira për ta sfiduar plakjen

Bukuri dhe Kujdes
‘Jam aktore, më duhet t’i lëviz vetullat’ – Sarah Jessica Parker pretendon se nuk ka përdorur kurrë botoks

‘Jam aktore, më duhet t’i lëviz vetullat’ – Sarah Jessica Parker pretendon se nuk ka përdorur kurrë botoks

Bukuri dhe Kujdes
Botoksi në gotë: Provoni këtë pije që mund t’ju ndihmojë të dukeni më të freskëta dhe më të reja

Botoksi në gotë: Provoni këtë pije që mund t’ju ndihmojë të dukeni më të freskëta dhe më të reja

Këshilla Estetike
Pesë artikuj që nuk duhet t’i mbani në banjë

Pesë artikuj që nuk duhet t’i mbani në banjë

Këshilla dhe ide
Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

A është e shëndetshme ta lani fytyrën gjatë dushit? Ekspertët me mendime të ndara

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin