LAJMI I FUNDIT:

KQZ

1897 Artikuj

Sami Kurteshi lirohet nga akuza për sulm ndaj zyrtarit të KQZ-së

Sami Kurteshi lirohet nga akuza për sulm ndaj zyrtarit të KQZ-së

Drejtësi
Sa shpenzuan partitë politike për tre muaj, KQZ publikon raportin

Sa shpenzuan partitë politike për tre muaj, KQZ publikon raportin

Kosovë
Sami Kurteshi jep mbrojtjen e tij lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së

Sami Kurteshi jep mbrojtjen e tij lidhur me akuzat për sulm në zyrat e KQZ-së

Drejtësi
Dalin rezultatet e KQZ-së, shumica e votuesve ishin kundër largimit të kryetarëve në veri

Dalin rezultatet e KQZ-së, shumica e votuesve ishin kundër largimit të kryetarëve në veri

Kosovë
​Sveçla akuzon Listën Serbe dhe Serbinë për sabotim të procesit të votimeve në veri

​Sveçla akuzon Listën Serbe dhe Serbinë për sabotim të procesit të votimeve në veri

Kosovë
Ambasada e SHBA-së vlerëson përpjekjen e Kosovës në procesin për shkarkimin e kryetarëve në komunat veriore

Ambasada e SHBA-së vlerëson përpjekjen e Kosovës në procesin për shkarkimin e kryetarëve në komunat veriore

Kosovë
Policia: Procesi i votimit në veri kaluar i qetë – pa incidente

Policia: Procesi i votimit në veri kaluar i qetë – pa incidente

Kosovë
Kastrati: Deri më tani në Zubin Potok kanë votuar 17 qytetarë

Kastrati: Deri më tani në Zubin Potok kanë votuar 17 qytetarë

Kosovë
KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar gjithsejtë 203 qytetarë në veri

KQZ: Deri në orën 15:00 kanë votuar gjithsejtë 203 qytetarë në veri

Kosovë
KQZ tregon sa qytetarë kanë votuar deri tash në katër komunat në veri

KQZ tregon sa qytetarë kanë votuar deri tash në katër komunat në veri

Kosovë
KQZ: Të gjitha qendrat e votimit në veri janë të hapura, qytetarët të marrin pjesë në votim

KQZ: Të gjitha qendrat e votimit në veri janë të hapura, qytetarët të marrin pjesë në votim

Kosovë
Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri po monitorohet nga kamerat

Votimi për shkarkimin e kryetarëve në veri po monitorohet nga kamerat

Kosovë
Prezantohen fletëvotimet për votimin në veri dhe kjo është pyetja

Prezantohen fletëvotimet për votimin në veri dhe kjo është pyetja

Kosovë
KQZ: Mbi 46 mijë qytetarë me të drejtë vote për procesin e votimit që do mbahet nesër në veri

KQZ: Mbi 46 mijë qytetarë me të drejtë vote për procesin e votimit që do mbahet nesër në veri

Kosovë
Votimi në veri, KQZ: 1,461 votues më shumë se në zgjedhjet e mbajtura më 23 prill 2023

Votimi në veri, KQZ: 1,461 votues më shumë se në zgjedhjet e mbajtura më 23 prill 2023

Kosovë
Shkarkimi ose jo i kryetarëve në veri, kjo është lista e Qendrave të votimit në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan e Mitrovicë të Veriut

Shkarkimi ose jo i kryetarëve në veri, kjo është lista e Qendrave të votimit në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan e Mitrovicë të Veriut

Kosovë
Votimi “për” ose “kundër” shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në veri dhe qendrat e votimit – si pritet të shkojë procesi?

Votimi “për” ose “kundër” shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në veri dhe qendrat e votimit – si pritet të shkojë procesi?

Kosovë
KQZ miratoi listën e qendrave të votimit në veri , Ahmetaj: Janë 23 lokacione në të cilat do të organizohet procesi i votimit më 21 prill

KQZ miratoi listën e qendrave të votimit në veri , Ahmetaj: Janë 23 lokacione në të cilat do të organizohet procesi i votimit më 21 prill

Kosovë
Kurti: Me banda të dhunshme nuk mundesh me hy në zyrat e komunave në veri

Kurti: Me banda të dhunshme nuk mundesh me hy në zyrat e komunave në veri

Politikë
KQZ me zgjidhje alternative për vendvotimet në katër komunat veriore të Kosovës

KQZ me zgjidhje alternative për vendvotimet në katër komunat veriore të Kosovës

Kosovë
Paqartësi nëse do të përdorën shkollat e veriut për votimin e 21 prillit

Paqartësi nëse do të përdorën shkollat e veriut për votimin e 21 prillit

Kosovë
Dilemat rreth votimit për largimin e kryetarëve të komunave në veri të Kosovës

Dilemat rreth votimit për largimin e kryetarëve të komunave në veri të Kosovës

Kosovë
​KQZ akrediton grupin e dytë prej 112 vëzhguesve për zgjedhjet në veri

​KQZ akrediton grupin e dytë prej 112 vëzhguesve për zgjedhjet në veri

Kosovë
KQZ: Kamerat në qendrat e votimit për të gjitha proceset zgjedhore, jo vetëm për 21 prill

KQZ: Kamerat në qendrat e votimit për të gjitha proceset zgjedhore, jo vetëm për 21 prill

Kosovë